Ziņas

Sports

“Lekrings” atbrīvo čempionu troni

Sestais spēlētājs. Lai arī Cēsu sporta komplekss bija pārpildīts, lielais līdzjutēju atbalsts, ko mēdz dēvēt arī par sesto laukuma spēlētāju, tomēr nepalīdzēja pārvarēt komandai “Lekrings” ceturt­daļfināla barjeru. Foto: Mārtiņš Purmalis

Latvijas florbola čempionātā virslīgā vīriešu komandām Cēsu “Lekrings” ceturtdaļfināla izšķirošajā, septītajā, spēlē ar 4:5 atzina komandas “Lielvārde/ FatPipe” pārākumu.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām ar 4:3 pārāka bija Lielvārdes komanda un cēsnieki nolika savas čempionu pilnvaras.

Šis ceturtdaļfināls kārtējo reizi apstiprināja, ka vieta regulārajā turnīrā vēl nedod nekādas priekšrocības, jo izslēgšanas spēlēm ir pavisam cits raksturs. Atgādinā­sim, ka regulārajā turnīrā “Lekrings” ieņēma 2.vietu, bet Lielvārdes komanda – septīto. Abās regulārā čempionāta spēlēs itin pārliecinošas uzvaras izcīnīja Cēsu komanda, bet ceturtdaļfinālā Lielvārdes rieksts izrādījās tomēr pārāk ciets.
Kā jau bija gaidāms, septītajā spēlē Cēsīs emocijas bija ne tikai laukumā, bet arī tribīnēs, tā bija līdz šim sezonas apmeklētākā florbola virslīgas spēle, to klātienē noraudzījās 1259 skatītāji. Sākumā “Lekrings” ātri ieguva divu vārtu pārsvaru, precīzi bija Miķelis Roops un Olafs Zvīnis. Tad pretinieks vienus vārtus atguva, bet Emīls Dzalbs atjaunoja divu vārtu pārsvaru, un pēc pirmās trešdaļas 3:1 cēsnieku labā.

Otrajā trešdaļā divus vārtus guva Lielvārdes komanda, un pirms trešās trešdaļas 3:3. Tajā vispirms Edgars Puriņš atkal izvirzīja vadībā mājiniekus, tomēr gala vārds piederēja viesiem. Viņi ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām pirmo reizi izvirzījās vadībā 5:4. Lai arī mājiniekiem it kā bija pietiekami laika, lai glābtu spēli, visi centieni beidzās neveiksmīgi, un, fināla sirēnai skanot, nācās atzīt, ka šogad tiks kronēts jauns čempions.

Galvenais pāri darītājs cēsniekiem bija pieredzējušais Liel­vārdes uzbrucējs Alvis Kusiņš, kurš guva trīs vārtus.

Atskatoties vēsturē, jāatzīst, ka Cēsu komandai lielvārdieši izslēgšanas spēlēs nav bijuši pārāk parocīgi. 2018./ 2019.gada sezonā abas komandas tikās pusfinālā, arī tad vajadzēja septiņas spēles, arī tad izšķirošajā spēlē uzvarēja Lielvārdes komanda.

Arī 2015./ 2016.gada sezonā abas komandas tikās pusfinālā, tad Lielvārdes komanda sērijā uzvarēja 4:1. Pēdējā reize, kad cēsnieki izslēgšanas spēlēs spēja lielvārdiešus uzvarēt, bija 2013./ 2014.gada sezonā, kad komandas tikās finālā. Toreiz arī finālā komandas spēlēja līdz četrām uzvarām, tad cēsnieki bija pārāki 4:1, izcīnot čempionu titulu.