Ziņas

Sports

“Lekringam” kārtējā uzvara

Labākais. Cēsu “Lekrings” vārtsargs Ričards Stivriņš tika atzīts par labāko spēlētāju mačā pret komandu “Ķekava”, kurā cēsnieki svinēja uzvaru 8:3.Foto: no lekrings.lv

Turpinās Latvijas čempionāts florbola virslīgā, un aizvadītās nedēļas nogalē tikai vīriešu komanda “Lekrings” tika pie uzvaras. Pārējām mūsu puses komandām nācās samierināties ar zaudējumiem.

“Lekrings” savā laukumā uzņēma komandu “Ķekava”, kas turnīra tabulā atrodas blakus. Rezultātu atklāja viesi, taču itin drīz mājinieki panāca 1:1, tā arī beidzās pirmā trešdaļa. Otrā perioda sākumā “Lekrings” izvirzījās vadībā 2:1, viesi drīz panāca 2:2, toties tad cēsnieki guva trīs bezatbildes vārtus, otro trešdaļu beidzot 5:2 savā labā. Lai kā Ķekavas komanda centās mainīt spēles gaitu, tas neizdevās, un, fināla sirēnai skanot, 8:3 Cēsu komandas labā. Uzvarētājiem par labāko spēlētāju tika atzīts vārt­sargs Ričards Stivriņš, kurš atvairīja 24 no 27 pretinieku metieniem. Cēsu komandas labā trīs vārtus guva Andris Rajeckis, pa vienam – Rūdis Jermacāns, Jānis Rajeckis, Pauls Erenbots, Krišs Treimanis un Kristiāns Miezītis.

SK “Pārgauja” nedēļas nogalē aizvadīja divas spēles. Vispirms Ulbrokā pret vienu no līdervienībām “Apelsīns/ Oxdog Ulbroka”. Spēlē valdīja atklāts uzbrukuma florbols, ko liecina gan izdarīto metienu, gan gūto vārtu skaits. Komandas kopumā izdarīja 80 metienus (Ulbrokas komanda – 41, “Pārgauja” – 39), gūstot 20 vārtus. Jau pirmajā trešdaļā gūti desmit vārti, katra komanda bija precīza piecas reizes. Spēles vidū rezultāts vēl neizšķirts 6:6, bet tad mājiniekiem izdevās saglabāt precizitāti, kamēr “Pārgaujas” komandas raidītās bumbiņas vairs tik bieži nelidoja vārtu tīklā. Pēc otrās trešdaļas 9:6 mājinieku labā, bet visā spēlē viņiem uzvara 12:8.
“Pārgaujas” komandā par labāko spēlētāju tika atzīts Gvido Lauga, kura kontā divi gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles. Vēl vārtus guva Krists Saldatenoks, Lauris Ābols, Mārtiņš Muižnieks Edgars Puriņš, Jēkabs Berkolts, Olafs Zvīnis.

Nākamajā dienā “Pārgaujas” florbolistiem bija spēle Cēsīs pret komandu “Talsu NSS/ Krauzers”, kas turnīra tabulā tūlīt aiz Stalbes komandas, un abas cīnās par iekļūšanu labāko astotniekā.

Pirmā trešdaļa pagāja bez vārtu guvumiem, otrajā ar 2:0 vadībā izvirzījās “Pārgauja”, vārtus guva Dēvids Osītis, Gvido Lauga. Viesi vienus vārtus atguva, un šāds rezultāts saglabājās līdz pat pamatlaika priekšpēdējai minūtei. Tad viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tas deva cerēto, rezultāts kļuva 2:2. Vēl pēc brīža, 51 sekundi pirms pamatlaika beigām, Talsu komanda panāca 3:2, un tagad jau Stalbes florbolisti mainīja vārt­sargu pret sesto spēlētāju, taču spēli glābt neizdevās, un sāpīgs zaudējums 2:3. Par labāko spēlētāju “Pārgaujas” rindās tika atzīts D. Osītis.

Turnīra tabulā vadībā patlaban “Apelsīns/ Oxdog Ulbroka” ar 29 punktiem, par punktu mazāk FBK “Valmiera”, bet trešajā vietā ar 26 punktiem “Lekrings”. Te gan jāpiebilst, ka abas vadošās komandas aizvadījušas pa 13 spēlēm, kamēr cēsnieki tikai desmit. “Pārgauja” ar 13 punktiem 11 spēlēs šobrīd 9.vietā. 8.vietā komanda “Kurši”, kurai 12 spēlēs 16 punkti.

Dāmu turnīrā abas mūsu puses komandas – Cēsu “Lekrings” un “Līgatne” – tikās ar komandu FK “Ķekava”. Vispirms ar ķekavietēm savā laukumā tikās “Līgatne” florbolistes. Šī bija mazrezultatīva spēle, lai gan katra komanda izdarīja 32 metienus. Pirmajā trešdaļā “Līgatnes” spēlētāja Ieva Dimante atklāja rezultātu, otrajā Dina Štāle panāca 2:0, un pirms pēdējās trešdaļas 2:0 Līgatnes komandas labā. Diemžēl pēdējās 20 minūtēs ar vārtu guvumiem atzīmējās tikai viešņas, viņas to spēja trīs reizes, un rezultātā Līgatnes komandai zaudējums 2:3. Par labāko spēlētāju komandā “Līgatne” tika atzīta Lāsma Poļikeviča.

Nākamajā dienā FK “Ķekava” savā laukumā uzņēma “Lekrings” spēlētājas, un arī šajā mačā viss atrisinājās spēles izskaņā. Pirms pēdējās trešdaļas cēsnieces bija iedzinējos 1:3, precīza bija Betija Raseiceva, bet tad Luīze Raseiceva un Katrīna Kārkliņa panāca 3:3. Sekoja cēsniecēm neveiksmīgs spēles nogrieznis, kurā 15 sekunžu laikā tika zaudēti divi vārti, un to labot vairs neizdevās, spēle beidzās ar zaudējumu 3:5. Par labāko Cēsu komandas rindās atzīta vārtsardze Jolanta Bačkure, kura atvairīja 39 no 42 metieniem.
Turnīra tabulā “Līgatne” ar 15 punktiem deviņās spēlēs atrodas 5.vietā, bet “Lekrings” ar četriem punktiem sešās spēlēs ir 6.vietā.