Ziņas

Sports

“Lekringa” uzvaru sērija pārtrūkst

Aizvadīta spraiga un sacensībām bagāta florbola nedēļas nogale. Pa divām spēlēm aizvadīja gan Cēsu “Lekrings”, gan Stalbes “Pārgauja”.

Līdz pagājušās nedēļas nogalei Cēsu kluba bilance bija perfekta – piecās spēlēs piecas uzvaras. Uzvaras gājiens turpinājās arī sestdien, kad savā laukumā viņi uzņēma Liepājas komandu “Kurši”. Liepājnieku izbraukuma bilance pret Cēsu komandu bija ļoti bēdīga, visās 14 spēlēs Cēsīs piedzīvoti zaudējumi. Arī 15. spēles pirmā trešdaļa parādīja, ka neizdosies lauzt šo statistiku. Piecarpus minūtēs cēsnieki guva piecus vārtus, un pēc 20 nospēlētām minūtēm 5:0. Otrās trešdaļas sākumā jau 6:0, tad cēsnieki mazliet atlaida spēles grožus, ko izmantoja viesi, panākot 6:3. Taču mājnieki neļāva viesiem aizķerties spēlē, un, fināla sirēnai skanot, 11:4 “Lekrings” labā. Pa trim vārtiem guva Aleksandrs Abramovs un Artis Savins, pa vienam – Andris Malkavs, Emīls Dzalbs, Kaspars Bernāts, Andris Rajeckis, Olafs Zvīnis.

Svētdien Cēsu komandas ceļš veda uz Ulbroku, kur pretī stājās turnīra tabulas vicelīderi “Triobet/ Ulbroka”. Spēle ritēja ļoti spraigi, vadībā te viena, te otra komanda. Pēc divām trešdaļām rezultāts 4:4, un visam bija jāatrisinās trešajā trešdaļā. Perioda vidū mājnieki izvirzījās vadībā 5:4, bet cēsnieku centieni panākt neizšķirtu nedeva rezultātu. Trīs minūtes pirms spēles pamatlaika beigām “Lekrings” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču cerētā neizšķirta vietā rezultāts kļuva 4:6. Tomēr arī tad cēsnieki nepadevās, turpinot spēlēt sešatā. Piecas sekundes pirms fināla sirēnas izdevās gūt piektos vārtus, un spēle noslēdzās 5:6. Cēsu komandai pirmais zaudējums šajā sezonā, tomēr viņi joprojām saglabā līderpozīcijas turnīra tabulā.

Šajā spēlē trīs vārtus guva A. Rajeckis, divus – A. Abramovs.

Stalbes “Pārgauja” nedēļas nogali noslēdza ar divām uzvarām. Laukumā beidzot devās arī Ingus Laiviņš, komandas spēlējošais treneris. Līdz šim to nevarēja, jo nebija oficiāli nokārtota pāreja no Cēsu komandas uz “Pārgauju”. Aizvadītajā nedēļā kluba “Lekrings” vadība izplatīja oficiālu paziņojumu, kurā norādīja: “Cienot un domājot par florbola attīstību Latvijā un Latvijas sasniegumiem Pasaules čempionātā, novērtējot Ingu Laiviņu kā spēlētāju un ilggadēju komandas balstu un nesagaidot SK “Pārgauja” atbildes reakciju uz izteiktajiem risinājumiem saistībā ar pāreju, florbola klubs “Lekrings” pieņēmis lēmumu izbeigt ieilgušo un nevienai pusei nepateicīgo pārrunu procesu, parakstot pāreju ar SK “Pārgauja” par I. Laiviņa pievienošanos klubam bez samaksas veikšanas.”

Tas ļāva I. Laiviņam doties laukumā, abās spēlēs tiekot arī pie rezultativitātes punktiem. Pirmajā spēlē izbraukumā pret “FK Rīga” Stalbes klubs svinēja uzvaru 7:4. Divus vārtus guva Mārtiņš Rajeckis, pa vienam – Aivis Ādminis, Edgars Puriņš, Edijs Vents, Andris Rodionovs, Kristers Jansons.

Aizraujoša un vārtu guvumiem bagāta bija spēle savā laukumā pret “Kuršiem”. Ar 26 (!) pamatlaikā gūtiem vārtiem izrādījās par maz, lai noskaidrotu uzvarētāju. Pirmā trešdaļa vēl aizritēja samērā mierīgi, pēc tās 2:1 viesu labā. Otrajā trešdaļā sākas īsts vārtu birums. “Pārgauja” no deviņiem metieniem realizēja septiņus, kamēr viesi guva tikai četrus vārtus, un rezultāts 8:6 mājnieku labā. Pēdējā trešdaļā turpinājās vārtu gūšanas bums, tikai šoreiz precīzāki bija viesi. Pēc 60 nospēlētām minūtēm tablo rādīja 13:13. Uzvarētājs noskaidrojās papildlaika. Te veiksmīgāki bija mājnieki, jau pirmajā minūtē gūstot 14. vārtus un svinot uzvaru.

Piecus vārtus spēlē guva Gvido Lauga, trīs – A. Rodionovs un Oskars Balodis, kurš guva arī uzvaras vārtus. Pie vārtu guvuma tika arī I. Laiviņš, E. Puriņš un K. Jansons.

Jāteic, ka liepājniekiem šis izbraukums uz Cēsu pusi bija neveiksmīgs, divās spēlēs zaudēti 25 vārti.

Turnīra tabulā “Pārgauja” šobrīd ieņem piekto vietu. Piecās spēlēs piedzīvots tikai viens zaudējums pret Cēsu komandu.

Piektdien “Pārgauja” savā laukumā uzņems “Ulbroka/ Triobet”, bet sestdien Bauskas florbolistus. Cēsu “Lekrings” svētdien izbraukumā tiksies ar čempioniem “Lielvārde/ FatPipe”.