Ziņas

Sports

Lekringa kauss 3 pret 3

Par uzvaru. Lai arī Cēsīs, Raunas ielā, valdīja pamatīga svelme, tas nemazināja florbola spēļu azartu.Foto: Indars Krieviņš

Cēsu pilsētas sporta svētku ietvaros aizvadīts ikgadējais vasaras florbola čempionāts “Lekringa kauss 3 pret 3”.
Šis bija trešais posms Novadu kausa izcīņā, tomēr arī nedaudz atšķirīgs no pārējiem.

Ja citos posmos laukumos dodas tikai MIX un junioru līgas komandas, Cēsīs allaž tiek dota iespēja uzspēlēt arī vīriešu un sieviešu elites līgas komandām. Šoreiz turnīrā kopumā piedalījās 40 komandas un dalībnieki no visas Latvijas.

Spēles notika uz diviem laukumiem, un vispirms par medaļām cīnījās junioru līgas un sieviešu elites līgas komandas. Junioriem pieteicās maksimālais komandu skaits – desmit. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa komanda “Tūlīt būs”, kuri iepriekšējā posmā ieņēma otro vietu. Komandā spēlēja Jēkabs Keišs, Markuss Dumpis, Māris Parts un Kristers Babris, kurš tika atzīts par posma vērtīgāko spēlētāju šajā līgā.

Otrajā vietā komanda “Kur ir Garančs” – Roberts Villa, Toms Ķeirāns, Krists Saldatenoks. Trešie šoreiz palika divu iepriekšējo posmu uzvarētāji – “Kāda starpība”. Komandā spēlēja Dā­vis Dauksts, Jēkabs Berkolts, Bruno Beķeris, Markuss Aļļēns, Ralfs Rutkovskis.

Sieviešu elites līgā laukumos devās sešas komandas. Spēlētāju vidū daudzas komandas “Lek­rings” florbolistes, un viņām arī vieta uz goda pjedestāla. Par uzvarētāju tika kronēta komanda “Melnās vafeles”, kurā spēlēja Džeina Eglīte, Liliāna Jakovicka, Elīna Šarova, Kristīna Brante. Otrajā vietā komanda “Gandrīz nokavējām” – Monika Džigure, Anna Ankudinova, Klinta Mār­tiņjēkaba, Laura Gaugere, bet trešajā vietā komanda “Labi nē”, kurā spēlēja Viktorija Kuročkina, Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Justīne Marta Upeniece.

Par līgas vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Elīna Šarova.
Turnīra turpinājumā laukumā devās vīriešu elites līgas un MIX līgas komandas. Tās vispirms aizvadīja apakšgrupu spēles, noskaidrojot labākās astoņas, kas turpināja cīņas par godalgām un naudas balvām. Dažs spēlētājs pat paspēja uzspēlēt abās līgās, palīdzot savām komandām kaldināt uzvaras.

Vīriešu elites līgā pieteicās desmit komandas, un spēlētāju vidū daudzi ar virslīgas pieredzi. Tas bija jūtams laukumā un atspoguļojās rezultātā. Dažkārt gan dzirdēts, ka 3×3 ir specifisks florbols un rezultāti var būt pārsteidzoši, tomēr pieredzējušie spēlētāji parādīja, ka nejaušībām nav vietas. Par uzvarētājiem kļuva komanda “Mašīnas un Juris”, kurā spēlēja virslīgas kluba “Lekrings” spēlētāji Pēteris Trekše, Toms Rīsmanis, Kristiāns Miezītis, Jorens Malkavs. Kristiāns arī saņēma turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu.

Otrajā vietā komanda “BGB” – Ritvars Bērziņš, Reinis Mirkšs, Klāvs Bošs, bet trešie šoreiz pieredzējušie virslīgas spēlētāji Artūrs Jurševskis, Ivo Balodis, Andris Rajeckis, Emīls Eglītis, kuri bija apvienojušies komandā “Bullīšu metēji”.
MIX līgā laukumā devās 14 komandas. Uzvarētāju tituls šoreiz pērnās sezonas kausa ieguvējiem Novadu kausa izcīņā, komandai “Kūmiņš”, kurā spēlēja Raivis Balodis, Rihards Beikmanis, Andris Dolženko, Pēteris Trekše. Turnīra labākā spēlētāja tituls R. Balodim.

Otrajā vietā komanda “Būs Labi” – Kevins Šmits, Artūrs Ozols, Krišjānis Tiltiņš, Jēkabs Berkolts, bet trešā – komanda ar sentimentālu nosaukumu “Bijām reiz labi”, kurā spēlēja Rihards Dainis, Pēteris Gaiķis, Artūrs Špirka, Edgars Grīslis.
Viens no sacensību rīkotājiem, Ēriks Bauers, atzina, ka turnīrs izdevās. Pieteicies gandrīz maksimālais komandu skaits, neraugoties uz karsto laiku.

“Komandas atzinīgi novērtēja apakšgrupu izspēles elites un MIX līgās, jo tas deva iespēju aizvadīt vairāk spēļu, pat, ja komanda netika izslēgšanas turnīrā. No spēlētājiem bija ierosinājums uzklāt vēl vienu laukumu, lai turnīra gaita būtu raitāka, šo ierosinājumu ņemsim vērā, domājot par nākamo gadu,” teica Ē. Bauers.

Novadu kausa izcīņā vēl atlicis fināla posms, kas notiks 25. augustā Līvos.