
Blakus Cēsu Maizes veikaliņam un iepretim Cēsu Sv.Jāņa baznīcas logiem darbu sācis dizaina preču konceptveikals – kafejnīca “Local Concept”.
Idejas autore cēsniece Agnese Tamane teic, ka tā ir vieta, kurā apmeklētājiem tiek dota iespēja izbaudīt mājīgu atmosfēru, baudot kafiju vai tēju, aplūkot un iegādāties mākslinieku un amatnieku darinājumus. Šī vieta ir īpaša ar to, ka visu, ko apmeklētājs redz savām acīm, var iegādāties: aizkarus, mēbeles, tekstilu u.c. preces.
Par idejas rašanos Agnese laikraksta lasītājiem stāsta: “Tas sākās jau pirms vairākiem gadiem, kad mācījos projektu vadību, kur beigās bija jāprezentē kāda sava ideja. Tolaik šī pati ideja palika tikai “uz papīra”, jo trūka finanšu un uzņēmības, lai atvērtu ko savu. Biju gaidībās ar meitiņu Sofiju Annu. Sava uzņēmējdarbība bija tāds tāls un neticams sapnis, tomēr ar domu, ka varbūt kādreiz tas realizēsies.”
Ideja par šādas vietas izveidi Agnesei radās, viesojoties restorānā pie pasaulē pazīstamā interjera dizainera Jaime Bariestain, kurš Spānijā, Barselonā, izveidojis plaši pazīstamu un tūrisma ceļvežos iekļautu koncepta ideju – restorānu un dizaina preču veikalu.
Laikam ritot, Agnesi doma par mājīgu vietiņu Cēsu vecpilsētā nav pametusi. Cēsniece mērķtiecīgi krājusi naudu līdz brīdim, kad guvusi pārliecību, ka beidzot sen lolotais sapnis un ideja būtu jāīsteno dzīvē. “Bija neliela baiļu sajūta, sākās ierobežojumi un kovida laiks, bet man bija pārliecība, ka cilvēki būs noilgojušies pēc kādas jaunas vietas, kurp doties,” stāsta Agnese. Papildinot sacīto, viņa bilst: “Varbūt izklausīsies nedaudz smieklīgi, bet, piemēram, seriālā “Draugiem” ir vieta, kur kopā sanākt, pasēdēt un patērzēt. Man šķita jauki, ja būtu tāda vieta, kur ir patīkama atmosfēra, var malkot tēju vai kafiju un nogaršot kādu no veselīgajām Evitas Smilgas gatavotajām kūkām.”
Kad cilvēki aiziet uz veikalu, bieži vien neredz un nespēj iztēloties, kā lieta izskatīsies vidē. Agnese skaidro: “Es Local Concept vēlējos izveidot tāpēc, lai ikvienam būtu iespēja aptaustīt, izmēģināt un iegādāties dizaina priekšmetus, redzot, kā tie iederas interjerā,” ideju skaidro Agnese.
Kad gada sākumā atradusi telpas savam konceptveikalam – kafejnīcai, Agnese aicinājusi atsaukties arī sadarbības partnerus no visas Vidzemes. Viņai ir svarīgi klientiem piedāvāt vietējo amatnieku un ražotāju darinājumus.
Spraiga izvērtusies diena pirms Local Concept atklāšanas, Agnese stāsta: “Vien pēdējā vakarā pirms atklāšanas tiku tikko izremontētās telpās, lai izvietotu interjera un dizaina priekšmetus. Vēlos pateikt paldies draudzenei, kura palīdzēja sakārtot manu “haosu”.”
Savukārt atvēršanas dienā Agnesei bijis satraukums un sakrituši vairāki tā sauktie Mērfija likumi. Viņa smaidot atklāj: “Tieši tad nedarbojās karšu termināls, uztraukumā kases aparātā kaut ko nepareizi saspiedu.”
Uzņēmējdarbības pieredzi Agnese savulaik guvusi tirdziņos, pārdodot gultasveļu un citas tekstila lietas. Ir arī pieredze gan biroja darbā, gan strādājot apkalpojošā sfērā, gan pildot personāla vadītājas darba pienākumus. Tomēr atvērt savu loloto vietiņu ir bijis neliels izaicinājums. “Varu atklāt, ka bija lietas, par kurām nebiju aizdomājusies, gatavojoties atvērt konceptveikalu-kafejnīcu. Atšķirībā no iepriekš gūtās darba pieredzes tagad pati uzņemos atbildību par visu. Ir lielāka atbildība par saviem lēmumiem un rīcību. Man ir svarīga klientu apmierinātība, un cenšos visu darīt pēc labākās sirdsapziņas,” par saviem izaicinājumiem stāsta Agnese.
Local Concept var iegādāties mēbeles un dažādus interjera priekšmetus, piemēram, puķu podus, ar rokām darinātas apsveikuma kartītes, dažādus koka izstrādājumus, epoksīda darinājumus, terārijus, aizkarus, arī lampas un citas lietas. “Pakalpojuma piedāvājumu klāstam plānoju piedāvāt to transportēšanu vai, piemēram, sadarbībā ar Latvijas Pastu kartītes uzreiz nosūtīt adresātam. Citviet pasaulē jau ir šāda prakse,” skaidro Agnese.
Uz jautājumu, kā tuvinieki uztver Agneses uzņēmību un spēju atvērt savu vietu Cēsu vecpilsētas sirdī, viņa atklāj: “Vīrs jau no sākuma mani ļoti atbalstīja un priecājās par manu dzīves soli. Abi saprotam, ka vispirms ir ļoti daudz jāinvestē. Un ļoti svarīgi ir “nepārdegt”, jo visu nevar sasniegt uzreiz.”
Tuvākajā nākotnē plānota āra terase, bet, kad ierobežojumi ļaus, Agnese vēlas, lai apmeklētājiem būtu pieejams kāds plauktiņš ar labu literatūru. “Plānoju arī veikalā meistarklases, piemēram, kā kopt un veidot terārijus. Ticu, ka arī apmeklētāji nāks ar savām idejām. Būšu atvērta piedāvājumiem,” savu nākotnes redzējumu atklāj veikala īpašniece.
“Es daru to, kas man patīk, ja varu kādam citam darīt labu, tas sniedz pozitīvas emocijas,” sarunas nobeigumā teic Local Concept veikala īpašniece Agnese Tamane.