Ziņas

Sports

Laureāti balvas saņēmuši

Kopā. Treneris Vladimirs Kiseļovs kopā ar saviem audzēkņiem Rodionu Kurucu (no kreisās) un Reini RudzītiFoto: no albuma

Aizvadīts tradicionālais Cēsu Sporta skolas sarīkojums “Sporta laureāts”, kurā balvas saņem tie, kuri izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas čempionātos, atzīstami startējuši starptautiskās sacensībās. Šogad balvas saņēma vairāk nekā 100 audzēkņu un viņu treneri.

Vakars norisinājās nepiespiestā gaisotnē ar sarunām, priekšnesumiem un, galvenais, – apbalvojumu saņemšanu. Pasākuma mājastēva lomā iejutās sporta kompleksa vadītājs Ģirts Mārtiņsons, viņam palīdzēja sporta skolas audzēkņi Krista un Aleksandrs. Pasākuma gaitā tika intervēti zināmākie skolas treneri un audzēkņi. Uz sarunu dīvāniņa sēdās – vieglatlēts, olimpietis Māris Urtāns; orientieriste Sandra Grosberga; bijušie sporta skolas audzēkņi, basketbolisti Rodions Kurucs un Reinis Rudzītis, kuri Latvijas U-16 izlases sastāvā Eiropas čempionātā palīdzēja komandai izcīnīt bronzas godalgas.

Visvairāk laureātu šogad bija slēpošanā un biatlonā – 40 audzēkņi, kuri valsts čempionātā dažādās distancēs izcīnījuši godalgotās vietās. Par viņu panākumiem rūpējušies treneri Ilze Cekule, Inese Šķēle, Anžela Brice, Aija Praulīte, Toms Praulītis, Juris Stīpnieks.

No audzēkņiem jāuzteic Krista Razgale, kuras kontā desmit zelta un viena sudraba godalga. Viņa sezonas rangā savā grupā bija pirmā gan slēpošanā, gan biatlonā. Slēpošanas rangā sezonu pirmajā vietā noslēdza arī Reinis Upens. Vairāki skolas audzēkņi pārstāvējuši Latviju kā izlases dalībnieki jauniešu un pieaugušo izlasēs slēpošanā un biatlonā – Vineta Pētersone, K. Razgale, Elīna Radziņa, Inga Paškovska, Kārlis Liepiņš, Alvis Šķēps, Arnis Pētersons, Nora Osīte, Toms Praulītis,

Daumants Lūsa un Baiba Bendika.

Vieglatlētikā balvas saņēma trenera Austra Āboliņa audzēkņi Pārsla Puriņa un Kristiāns Potašovs, kā arī trenera Riharda Parandjuka audzēknis Tomass Parandjuks.

Volejbola nodaļā balvas saņēma

treneru Ģirta Mārtiņsona un Māra Krama 21 audzēknis, tostarp U16 izlases dalībnieki Artūrs Krams, Mārtiņš Liniņš, Rihards Lazdiņš, izlases kandidāts Heinrihs Eglīte, kā arī U18 izlases dalībnieks Kristaps Podiņš. Jāatzīmē, ka aizvadītajā sezonā C1 grupas zēni Latvijas čempionātā spēja izcīnīt zelta medaļas. Šis bija pirmais čempionu tituls Cēsu Sporta skolas volejbolistiem šajā vecuma grupā. Treneris M. Krams tika sveikts īpaši, jo šogad viņš ar savu darbību izpelnījās arī Cēsu novada pašvaldības atzinību kā Sporta skolas “Gada darbinieks”.

Pie apbalvojumiem tika arī florbolisti. Trenera Ingus Laiviņa audzēkņi Roberts Sudmalis, Emīls Dzalbs, Jānis Melderis un Pauls Erenbots, spēlējot komandas “Cēsu alus/ Lekrings” sastāvā, izcīnīja virslīgas čempionāta zelta medaļas. Savukārt treneru Ilvara Baloža un Andra

Erenbota komandas “Pārgauja/ CPSS” zēni U-16 grupā jaunatnes čempionātā izcīnīja zelta medaļas. Lai arī abi treneri vairs nav ierindā, viņus sirsnīgi sveica audzēkņi.

Bez balvām nepalika arī basketbolisti. Treneres Ineses Balodes audzēknes Māra Mote un Marta Malojlo

sevi labi parādījušas Latvijas izlasē, attiecīgi U-14 un U-13 vecuma grupās.

Balvas saņēma arī treneru Vladimira Kiseļova, Viktora Brizgalova un Edvīna Dzudzilo audzēkņi, viņu vidū arī jau minētais Reinis Rudzītis. Vēl jāatzīmē, ka Latvijas čempionātā U-14 zēni izcīnīja sudraba medaļas. Komandas audzēkņi Artūrs Kurucs un Jurģis Pētersons tika iekļauti arī šīs grupas simboliskajā pieciniekā.

Īpašu apbalvojumu saņēma arī R. Rudzīša un R. Kuruca pirmais treneris V. Kiseļovs, kurš šogad apbalvots kā labākais jaunatnes treneris basketbolā. Laureātu pasākumā no Cēsu Sporta skolas viņš saņēma īpašu Goda zīmi par nopelniem audzēkņu sagatavošanā. Šāds īpašs skolas apbalvojums šogad tika piešķirts pirmo reizi, to saņēma arī Ģirts Mārtiņsons.

Jāatzīmē, ka jaunie basketbolisti Māra Mote un Artūrs Kurucs šajā vasarā kā vienīgie Latvijas pārstāvji piedalījās starptautiskajā treniņu nometnē Turcijā, kur pulcējās perspektīvākie 2000.gadā dzimušie basketbolisti.

Orientēšanās sportā balvas saņēma treneru Aijas Alksnes, Igora Buža un Agra Peipiņa 14 audzēkņi. Jāpiemin Sandras Grosbergas veikums, kurai šogad čempiones tituli trijās distancēs, turklāt, uzvarot sprintā elites klasē, viņa kļuva par visu laiku jaunāko sportisti, kura izcīnījusi šo titulu. Šajā vasarā

viņa pārstāvēja arī Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātā. Izlases sastāvā bija arī laureāte Marta Jansona. Latvijas jaunatnes izlasi pasaules junioru čempionātā veloorientēšanās pārstāvēja Ēriks Gruzde.

Jānis Gabrāns