Ziņas

Uzņēmējdarbība

Lauku eksporta klubi pieskaņojas novadu uzņēmēju vēlmēm

Pieaugot interesei par Latvijas lauku eksporta klubos analizētajām tēmām, plašumā vēršas arī apskatāmo jautājumu loks, tos piemērojot novadu uzņēmēju vēlmēm, aģentūru LETA informēja SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) pārstāvji.

Kā norādīja LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola, Ozolniekos augusta sākumā plānotās tikšanās laikā ikviens varēs uzzināt vairāk par interneta sniegtajām iespējām mārketingā, vietējo un eksporta loģistiku, kā arī ekotūrismu.

“Šajā tikšanās reizē lielu uzmanību pievērsīsim loģistikai, kā arī akcentēsim interneta piedāvātās iespējas. Analizēsim arī mājaslapu nozīmi lauku uzņēmējdarbībā. Jauna tēma šai reizē būs ekotūrisms un ilgtspējīga tūrisma attīstība Latvijā eksportspējīga pakalpojuma veidošanā,” sacīja pasākuma rīkotāju pārstāve.

Viņa arī informēja, ka otrdien, 2.augustā, paredzētajā eksporta kluba sanākšanas reizē Ozolniekos piedalīsies virkne pieredzējušu ekspertu, piemēram, SIA LSH valdes loceklis un direktors Gunvaldis Ezermanis. Šis uzņēmums piedāvā pasaules mēroga loģistikas risinājumus, izmantojot sauszemes, gaisa, jūras, dzelzceļa pārvadājumus. Interneta mārketinga problēmas būs Mārtiņa Silgala pārziņā, kurš izstrādājis dažādas lauku un tūrisma biznesa mājaslapas. Savukārt par ekotūrismu Latvijā stāstīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Dabas aizsardzības departamenta vecākais konsultants Ēriks Leitis.

Ikviens, kurš vēlas piedalīties Lauku eksporta klubā, aicināts reģistrēties mājaslapā “www.llek.lv”.

Kā ziņots, Eksporta klubu tikšanās novados tiek organizētas kopš šā gada maija, lai iedrošinātu pašreizējos un topošos reģionu uzņēmējus pievērsties savas produkcijas eksportam.

Idejas autors ir uzņēmējs un SIA “ITSM Delivery” pasniedzējs Devids Berijs. Eksporta klubu programma izstrādāta desmit mēnešiem, katrā izpētot konkrētu tēmu – kapacitātes analīze, tirgus un produkta izpēte, ceļš līdz tirgum, iespēju radīšana, pārdošanas noteikumi, likumdošana, dokumentācijas sagatavošana, finanses un apdrošināšana, darbības nodrošināšana un attīstība.

Katrā tikšanās reizē līdztekus ziņojumiem par minētajām tēmām praktiskajā eksporta un uzņēmējdarbības pieredzē dalīsies arī uzņēmēji. Gada beigās reģionālie koordinatori izvirzīs kandidātu nominācijai “Gada eksportētājs”, pretendentus izvērtēs žūrija, nosakot šī titula saņēmēju.

Eksporta klubos bez dalības maksas var piedalīties ikviens – mākslinieki, mājražotāji, amatnieki, lauksaimnieki, uzņēmēji un citi interesenti. Tikšanās katrā no norises vietām paredzēta vienu reizi mēnesī – otrdienās.

Lauku eksporta klubus atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Lauku atbalsta dienests, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Pārtikas un veterinārais dienests.