Ziņas

Sabiedrība

Lauksaimniekus aicina pieteikties konkursam “Skaistākā lauku saimniecība”

Piena pārstrādes koncerns AS “Food Union” izsludinājis ikgadējo pieteikšanos konkursam “Skaistākā lauku saimniecība”, kura uzvarētājs saņems apmaksātu braucienu divām personām uz starptautisko lauksaimniecības un dārzkopības izstādi “Zaļā nedēļa” Berlīnē nākamā gada janvārī. Kā aģentūru LETA informēja “Food Union” padomes priekšsēdētājs Harijs Panke, konkursa mērķis ir izcelt jaunās saimniecības, kā arī ģimeniskās vērtības.

“Šogad īpaši vēlamies izcelt saimniecības, kuras izveidotas nesen vai kuru vadību veiksmīgi pārņēmusi jaunā paaudze. Pretēji bažām par lauku vides degradāciju vēlamies piedāvāt stāstus par motivētiem cilvēkiem, kas sāk veiksmīgu saimniekošanu pašu rokām veidotā lauku vidē,” sacīja Panke.

Šajā gadā konkursā atvērtas divas jaunas nominācijas. “Food Union” piedāvā nomināciju “Labākā jaunā saimniecība”, savukārt žurnāls “Ievas Māja” piedāvā nomināciju “Straumēnu gara mantinieki”.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar žurnālu “Ievas Māja”, kurā regulāri tiks publicētas konkursantu fotogrāfijas. Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu.

Konkursā tiks vērtēts saimniecības tēls, bet īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem.

Pieteikties konkursam var līdz 31.jūlijam, nosūtot pieteikuma vēstuli uz žurnāla redakciju vai elektroniski izdevuma mājaslapā. Pieteikumā jānorāda vārds un uzvārds, precīza īpašuma adrese un kontakti, īss saimniecības apraksts, minot lauksaimnieciskās darbības jomu, kurā saimniecība darbojas, vai tās ir iedzīvotāju dzimtās mājas, kā arī noteikti jāpievieno arī vismaz trīs saimniecības fotogrāfijas.

Konkursa uzvarētājs balvā saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes “Zaļo nedēļu”- starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2015.gada 15.-24. janvārī, savukārt visi konkursa finālisti tiks aicināti uz svinīgo apbalvošanu īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta.

LETA