Ziņas

Uzņēmējdarbība

Lauksaimniekus aicina pieteikties konkursam par skaistāko saimniecību

Piena pārstrādes koncerns AS “Food Union” izsludinājis ikgadējo pieteikšanos konkursam “Skaistākā lauku saimniecība”, kura uzvarētājs saņems apmaksātu braucienu divām personām uz starptautisko lauksaimniecības un dārzkopības izstādi “Zaļā nedēļa” Berlīnē nākamā gada janvārī.

Kā aģentūrai LETA atzina “Food Union” padomes priekšsēdētājs Harijs Panke, Latvijas lauki ir bagāti ar čakliem cilvēkiem un sakoptām sētām. “Iepriekš apbalvotās saimniecības pārstāv gan tradicionālas lauksaimniecības formas, tādas kā piensaimniecība un graudkopība, gan gliemežu un lavandas audzēšanu. Arī šogad aicinām piedalīties visus, kas nav sadūšojušies to izdarīt iepriekšējos gados,” sacīja Panke.

Arī šajā gadā konkursā būs divas jaunas nominācijas. “Food Union” piedāvā nomināciju “Labākā jaunā saimniecība”, savukārt žurnāls “Ievas Māja” piedāvā nomināciju “Straumēnu gara mantinieki”.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar žurnālu “Ievas Māja”, kurā regulāri tiks publicētas konkursantu fotogrāfijas. Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu.

Konkursā tiks vērtēts saimniecības tēls, bet īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem.

Pieteikties konkursam var līdz 31.jūlijam, nosūtot pieteikuma vēstuli žurnāla redakcijai vai piesakoties elektroniski izdevuma mājaslapā. Pieteikumā jānorāda vārds un uzvārds, precīza īpašuma adrese un kontakti, īss saimniecības apraksts, minot lauksaimnieciskās darbības jomu, kurā saimniecība darbojas, vai tās ir iedzīvotāju dzimtās mājas, kā arī noteikti jāpievieno saimniecības fotogrāfijas.

Konkursa uzvarētājs balvā saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes “Zaļo nedēļu” – starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi – 2017.gada 20.-20.janvārī, savukārt visi konkursa finālisti tiks aicināti uz svinīgo apbalvošanu īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta.