Ziņas

Uzņēmējdarbība

Lauksaimniekus aicina piedalīties iepirkumos zāles pļaušanai gar reģionālajiem ceļiem

Lai uzlabotu autovadītājiem ceļu un tiem pieguļošo teritoriju pārredzamību, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” tuvākajā laikā reģionos plāno izsludināt iepirkumus mehāniskai zāles pļaušanai gar ceļmalām, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Patlaban visā Latvijas teritorijā pabeigti zāles pļaušanas darbi uz valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem asfaltētajiem autoceļiem, bet uz mazākas nozīmes reģionālajiem ceļiem un uz vietējas nozīmes autoceļiem uzņēmums plāno daļu veicamo pļaušanas darbu uzticēt lauksaimniekiem.

Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs, uzņēmumam tā ir iespēja efektīvāk izlietot autoceļu uzturēšanas darbiem atvēlēto finansējumu, vienlaikus dodot iespēju lauksaimniekiem pilnvērtīgi noslogot tehniku un nopelnīt.

“Arī ziemas periodā ceļu uzturēšanas darbos piesaistām lauksaimniekus, kuru autoparkos ir atbilstoša tehnika, lai varētu operatīvāk un plašākā mērogā veikt autoceļu tīrīšanas darbus,” norādīja Kononovs.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” lauksaimniekus aicina piedalīties attiecīgajos iepirkumus un sekot līdzi informācijai uzņēmuma mājaslapā “www.lau.lv”, kā arī reģionālajā presē.

“Latvijas autoceļu uzturētājs” veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem vairāk nekā 8 000 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.