Ziņas

Uzņēmējdarbība

Lauksaimnieku pieteikšanās ES platību maksājumiem sāksies 20.aprīlī

Sākot ar 20.aprīli, līdz 22.maijam lauksaimnieki Lauku atbalsta dienestā (LAD) var pieteikties Eiropas Savienības (ES) platību maksājumiem.

Šogad pieteikšanos var veikt elektroniski, par ko 20.martā vienojās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), Zemkopības ministrija (ZM) un mobilo sakaru operators SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT).

Saimniecībām, kurās aramzemes platība ir vismaz desmit hektāri un uz kurām attiecas zaļināšanas jeb videi un klimatam labvēlīgas lauksaimniecības prakses prasības, pieteikšanās uz platību maksājumiem elektroniski ir obligāta.

Līdz šim no apmēram 60 000 saimniecību, kas pieteicās ES maksājumiem, pieteikumus elektroniski iesniedza nedaudz vairāk par 8500. Šogad pieteikumi elektroniski būs jāiesniedz vēl aptuveni 10 000 saimniecību.

Lai palīdzētu lauksaimniekiem, kuri līdz šim atbalsta maksājumiem pieteicās klātienē LAD, iesniedzot pieteikumus papīra formātā, LLKC ir sertificējis kopskaitā 56 konsultantus visā Latvijā, kuri palīdzēs pieteikumu aizpildīšanā.

Savukārt LMT 11 klientu apkalpošanas centros visā Latvijā piedāvās lauksaimniekiem par zemāku cenu iegādāties divu modeļu datorus ar interneta pieslēgumu, nodrošinot arī interneta signālu pastiprinošu iekārtu uzstādīšanu saimniecībās, kurās interneta signāls pagaidām ir vājš.

Lauksaimnieki šogad varēs pieteikties vienotajam platību maksājumam (provizoriskā likme 58 eiro) un zaļināšanas maksājumam (provizoriskā likme 34 eiro). Par zaļināšanas maksājumu detalizētāka informācija atrodama mājaslapas “www.lad.gov.lv” sadaļā “Zaļināšanas kalkulators”.

LETA