Ziņas

Sabiedrība

Latviju šķērsos mācību marša “Dragoon Ride II” dalībnieki

Šodien un rīt Zemgali un Vidzemi šķērsos ASV 2.kavalērijas pulka mācību marša “Dragoon Ride II” 200 tehnikas vienības, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnas “Stryker”, militārās apvidus automašīnas un smagās automašīnas, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Mācību marša laikā iedzīvotājiem būs iespēja apskatīt ASV, Vācijas un Latvijas militāro tehniku – šodien no plkst.13 līdz 15 Bauskā pie novada domes un no plkst.16 līdz 19 Rīgā, Latviešu strēlnieku laukumā.

Savukārt 14.jūnijā no plkst.12 līdz 14 ASV kāpurķēžu kaujas mašīnas “Stryker” un Latvijas militārā tehnika “Dragoon Ride II” noslēgumā apstāsies Salacgrīvā pie veikala “Tops”.

Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji Bauskā, Rīgā un Salacgrīvā iepazīstinās klātesošos ar studiju iespējām Nacionālās aizsardzības akadēmijā un dienesta iespējām bruņotajos spēkos.

Mācību maršs dodas uz Igauniju, uz mācībām “Saber Strike”, divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām “Stryker”, veicot vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. “Dragoon Ride II” mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

Pirmās 200 “Dragoon Ride II” tehnikas vienības šķērsoja Latviju laikā no 6. līdz 9. jūnijam, braucot cauri Latgalei un Vidzemei.