Ziņas

Sabiedrība

Latvijas Ugunsdzēsības muzejam aprit 40 gadi

Šodien, 4.septembrī, Latvijas Ugunsdzēsības muzejs svin nozīmīgu jubileju – 40. gadadienu, kopš Rīgas Ugunsdzēsības tehniskās izstādes svinīgās atklāšanas, kas uzskatāma par muzeja pirmsākumu.

Ugunsdzēsības tehniskā izstāde divus gadus pēc tās atkāšanas arhitektoniski unikālajā ugunsdzēsības depo Hanzas ielā pārtapa par Ugunsdzēsības tehnisko muzeju – tagadējo Latvijas Ugunsdzēsības muzeju, kura krājumā patlaban ir vairāk nekā 31 tūkstotis priekšmetu, kas vēsta par ugunsdzēsības attīstību no 19.gadsimta vidus līdz mūsdienām.

Depo ēku, kurā mājo muzejs, būvējusi Rīgas pašvaldība 1910.-1912. gadā pēc Rīgas galvenā arhitekta Georga Šmēlinga projekta. Patlaban tā ir arhitektūras piemineklis un atrodas valsts nozīmes būvniecības pieminekļa un UNESCO Pasaules dabas mantojuma vietas – Rīgas pilsētas vēsturiskā centra aizsardzības zonā.

Muzeja ekspozīcijas allaž ir piesaistījušas kuplu interesentu loku, jo reizē ar ugunsdzēsības vēstures izzināšanu iespējams apgūt drošības padomus un iemaņas dzēšanas darbos. Cita starpā Latvijas Ugunsdzēsības muzeja apmeklējums ir iekļauts arī Latvijas simtgades iniciatīvā “Latvijas skolas soma”.

Muzejs ir ne tikai nozīmīgs ugunsdzēsības vēsturisko tradīciju glabātājs, bet ar cerību raugās nākotnē un plāno, kā attīstīt ekspozīcijas un muzeja piedāvājumu laikmetīgā garā ar dažādām interaktīvām tehnoloģijām un iespējām.
Aicinām lielus un mazus interesentus viesoties Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, lai kopīgi atzīmētu tā gadadienu un saistoši un interesanti pavadītu laiku ugunsdzēsības pasaulē! Muzejs ir atvērts piecas dienas nedēļā – no otrdienas līdz sestdienai – no plkst.10.00 līdz plkst.17.00.