Ziņas

Sabiedrība

Latvijas simtgadniekus aicina piedalīties valsts svētkiem veltītas dokumentālās filmas veidošanā

Latvijas valsts simtgadei veltītās dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" atklāšanas pasākums Filmas režisore Žaklīna Cinovska (no kreisās) un uzņēmēja Ilze Jurkāne piedalās Latvijas valsts simtgadei veltītās dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" tapšanas svinībās un mājaslapas atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē.Foto: LETA

Latvijas simtgadnieki aicināti piedalīties dokumentālās filmas “Piedzimt kopā ar Latviju” uzņemšanā, kas iecerēta kā veltījums valstij tās simtgadē, aģentūru LETA informēja filmas režisore Žaklīna Cinovska.

“Piedzimt kopā ar Latviju” ir valsts simtgadei veltīta dokumentāla filma, ko rada vecākā paaudze – simtgadnieki. Režisore norādīja, ka simtgadnieki savā dzīves gājumā piedzīvojuši bērnību Pirmajā pasaules karā, boļševiku apvērsumu Krievijas Impērijā un Latvijas valsts izveidi, jaunību “Ulmaņlaikos” un Otrā pasaules kara zīmē, darba mūžu un bērnu audzināšanu padomju gados, kā arī jaunas cerības Atmodas laikā, tādēļ ikviens atmiņu stāsts ir vērtīgs, papildinot Latvijas vēstures kopainu.

Šodien atklāta filmas interneta vietne “100gadnieki.lv”, kurā iespējams pieteikties vai arī pieteikt radiniekus dalībai filmas uzņemšanā. Tāpat interneta vietnē atrodama informācija par tiem simtgadniekiem, kuri jau dalījušies ar saviem atmiņu stāstiem, kā arī aplūkojama interaktīva Latvijas simtgadnieku karte.

“Filmas galvenā ideja ir stāstīt par Latvijas simtgadniekiem, vienlaikus veidojot dokumentālu laikmeta liecību par mūsu valsts pirmās simtgades mantojumu. Šie ļaudis joprojām apbur līdzcilvēkus gan ar personīgo šarmu, gan joprojām aktīvo sabiedrisko dzīvi, neizsīkstošo dzīvesprieku un zinātkāri, bezgalīgu ticību Latvijai. Viņi ir brīnišķīgs iedvesmas avots jaunākajām paaudzēm, kas veidos nākamo Latvijas valsts simtgadi,” pauda filmas režisore Cinovska.

Mūziku filmai sacerējis komponists Mārtiņš Brauns.