Ziņas

Sports

Latvijas sieviešu izlases mačs ar Ungāriju kļuvis par pēdējo gadu skatītāko basketbola spēli televīzijā

Latvijas sieviešu izlases spēle ar Ungārijas valstsvienību Eiropas čempionātā kļuvusi par pēdējo gadu visskatītāko basketbola spēli televīzijā, sasniedzot 8,1 reitingu punktu, aģentūru LETA informēja “TV3” sabiedrisko attiecību koordinatore Marta Zandersone.

Kā zināms, Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātu Liepājā un Rīgā uzsāka ļoti veiksmīgi, gūstot panākumus pirmajās četrās spēlēs, kas garantēja vietu sacensību ceturtdaļfinālā.

Kopumā šīm četrām uzvaras spēlēm sekojuši 779 900 Latvijas iedzīvotāji, kas vecāki par četriem gadiem, informēja Zandersone. Savukārt Latvijas spēle ar ungārietēm kļuvusi par pēdējo gadu visskatītāko basketbola spēli televīzijā, sasniedzot 8,1 reitingu punktu.

Nākamajās divās spēlēs Latvijas basketbolistes piedzīvoja zaudējumus, bet šovakar uzzinās savas pretinieces ceturtdaļfinālā, kas tiks aizvadīts ceturtdien. Latvijas pretinieces būs Krievijas un Francijas spēles zaudētājas.

Jau ziņots, ka Eiropas sieviešu basketbola čempionāta E apakšgrupas pēdējā, trešajā spēlē pirmdien Latvijas valstsvienība ar rezultātu 60:67 (19:17, 13:14, 17:16, 11:20) piekāpās pašreizējām Eiropas vicečempionēm, Spānijas izlasei, līdz ar to ierindojoties trešajā vietā grupas kopvērtējumā.

E apakšgrupas pirmajā mačā Latvijas izlase ceturtdien ar 65:47 pieveica 2005.gada čempionvienību Čehiju, garantējot sev vietu ceturtdaļfinālā, bet otrajā spēlē sestdien ar rezultātu 69:78 zaudēja Slovākijai.

E apakšgrupas kopvērtējuma pirmo vietu ar desmit punktiem izcīnīja Spānija, bet otro vietu ieņēma Slovākijas izlase, kuras rēķinā ir astoņi punkti. Astoņus punktus izcīnīja arī Latvijas valstsvienība, bet, tā kā tika piedzīvots zaudējums mačā ar Slovākiju, latvietes ierindojās trešajā vietā. Ceturto vietu grupā izcīnīja Grieķijas komanda ar septiņiem punktiem, piektajā vietā ierindojās Čehijas izlase ar sešiem punktiem, savukārt pēdējā – sestajā vietā palika Polijas valstsvienība, kuras rēķinā arīdzan seši punkti.

Pēc otrā posma grupu turnīra spēlēm četras abu grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, pēc kura visas astoņas komandas aizvadīs vēl divus mačus, noskaidrojot galīgo vietu sadalījumu čempionātā.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās ceturto reizi (trešo pēc kārtas), un līdz šim labākais sasniegums tai ir bijusi iepriekšējā čempionātā izcīnītā ceturtā vieta.

Latvijas sieviešu valstsvienības sastāvs Eiropas čempionātā: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Tāre, Zane Tamane, Zane Eglīte, Dita Krūmberga, Aija Brumermane, Anda Eibele, Aija Putniņa, Kristīne Kārkliņa, Sabīne Niedola, Liene Jansone.

LETA