Ziņas

Izklaide

Latvijas senioru deju diena “Madonas piecdancis” pulcēs 1400 dejotāju

Madonas multifunkcionālajā sporta hallē 30.maijā plkst.18 notiks 20.Latvijas senioru deju diena “Madonas piecdancis”, pulcējot 1400 dejotājus no visiem Latvijas novadiem.

Par to aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

“Ar deju virkni “Madonas piecdancis”, ko savulaik folkloras ekspedīcijā pierakstījusi Madonas deju skolotāja Dzidra Rubene un izcilais dejas pētnieks horeogrāfs Harijs Sūna, koncerta gaitā iepazīsim mūsu vecāko paaudzi, kas sevī nes pieredzi un spēku, ko šodienā tā īsteni neapjaušam. Tās kods ir dzīvesprieks, latviskā ziņa un zemes spēks. Mūsu vecāki ir kā neizsmeļama aka, no kā smelties padomu, gudrību, palīdzību, mīlestību. Mēs esam saistīti ciešāk, nekā to ikdienā sajūtam,” stāsta koncerta režisore Ināra Cakule.

Koncertā tiks izdejotas 22 senas, lustīgas, kā arī pavisam jaunas dejas: “Lietiņš lija”, “Kādu mūžu Laima lika”, “Kučieru polka”, “Bobu dancis”, “Jelgaviņa”, “Kāsīts tup namiņā”. Tiks izdancots arī Madonas horeogrāfa Andra Ezeriņa “Goda solis”, “Rotā saulīt, rietēdama” un Maijas Rijnieces “Nāc, nāc dejot sāc” un “Makaidū”. Sadarbojoties horeogrāfam Gintam Baumanim un Madonas mūziķim, aranžētājam, komponistam Arturam Kloppem, īpaši šiem svētkiem radīta jauna deja “Naujenes kadriļa”, ko skatītājiem būs iespēja redzēt pirmo reizi.

Svētkus kuplinās arī jaunākā Madonas novada dejotāju paaudze ar dejām “Labrītiņ rītiņā” un “Vēderiņš burkšķ”, tāpat kopā ar senioriem viņi vienosies lustīgā rotaļdejā “Plaukstiņpolka”.

2013.gadā 25.Vispārējos latviešu Dziesmu un 15.Deju svētkos Rijnieces vadītais Madonas pilsētas kultūras nama deju kolektīvs “Atvasara” saņēma Lielo balvu, sudraba kausu un ceļojošo senioru deju karogu. Koncerta noslēgumā šis karogs tiks nodots Ventspils dejotājiem.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Aija Āre, koncerta režisore – Cakule, bet māksliniece – Inese Jakobi. Svētku virsvadītāji ir Aija Āre, Gints Baumanis, Ineta Indriksone, Ramona Irbe, Andis Lēnmanis, Maija Rijniece, Mārīte Skrinda un Sarmīte Stapule.

LETA