Ziņas

Uzņēmējdarbība

Latvijas restorāni var pieteikties “Zaļās atslēgas” ekosertifikātam

Sākot ar šodienu, Latvijas restorāni var pieteikties “Zaļās atslēgas” ekosertifikātam, kas apliecina atbildīgu izturēšanos pret vidi, aģentūru LETA informēja “Zaļās atslēgas” nacionālais koordinators Jānis Ulme.

Iepriekš uz šo ekosertifikātu varēja pretendēt tikai tūrisma mītnes, bet, sākot ar jauno pieteikšanās kārtu, “Zaļajai atslēgai” var pievienoties arī restorāni. Pilotprojekts, izstrādājot kritērijus, ilga piecus gadus un janvārī tika oficiāli atvērts.

Lai restorāni iegūtu “Zaļās atslēgas” ekosertifikātu, tiem jāatbilst vairāk nekā 100 kritērijiem, atklāja Ulme. Viņš norādīja, ka ārvalstīs ēstuvju interese par šādu sertifikātu ir liela, tādēļ tādu nolemts ieviest arī Latvijā.

“Zaļās atslēgas” sertifikāts jau pasniegts tūrisma mītnēm. Sākoties 2015.gadam, to ieguvušas divas viesnīcas Rīgā – “Avalon Hotel” un “Konventa sēta”. Trešais “Zaļās atslēgas” sertifikāts piešķirts Ventspils Piejūras kempingam, tam kļūstot par pirmo kempingu, kas Latvijā leposies ar šo zīmi.

Rīgā sertifikāts šai sezonai ir atjaunots “Hotel Radisson Blu Daugava”, “Hotel Radisson Blu Rīdzene”, “Hotel Radisson Blu Latvia” un “Hotel Radisson Blu Elizabete”, kā arī “Gallery Park Hotel Riga”. Arī Jūrmalas viesnīca “Baltic Beach Hotel” un “Dikļu pils” Vidzemē var lepoties ar šo sertifikātu.

“Zaļās atslēgas” programmas mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, izglītojot un informējot katras iestādes darbiniekus un klientus par vides ietekmi. Tās mērķis ir vairot ilgtspējīgu metožu izmantošanu pārvaldē un tehnoloģijās, vadot katru uzņēmumu ar atbildību pret vidi, tādējādi samazinot resursu un enerģijas patēriņu.

LETA