Ziņas

Sabiedrība

Latvijas publiskās bibliotēkas dāvanā saņems grāmatu par “Gaismas pili”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība visām 799 Latvijas publiskajām bibliotēkām dāvinās grāmatu “Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts”, aģentūru LETA informēja LNB Atbalsta biedrības direktore Olita Pričina-Voitika.

Grāmata būs grezns un vērtīgs papildinājums bibliotēku krājumam, kurā autors Jānis Dripe apkopojis vēstures faktus, kas aptver 96 LNB pastāvēšanas gadus un “Gaismas pils” tapšanas ceļu no idejas līdz pabeigtai un apdzīvotai ēkai.

Grāmata veltīta LNB ēkas arhitektūrai un tās autoram Birkertam. Lasītāji tiek iepazīstināti ar arhitekta Modra Ģelža un citu autoru devumu, LNB projekta vēsturi, būvprocesu un ēkas inaugurāciju. Grāmatā LNB direktors Andris Vilks devis ieskatu par Nacionālās bibliotēkas krājumu, funkcijām un iespējām. Grāmatā atrodams bagātīgs attēlu klāsts, sākot ar pirmajām bibliotēkas skicēm no Birkerta privātā arhīva un beidzot ar izcilām LNB interjera, ēkas apjoma un pilsētvides fotogrāfijām, kuru autors ir Indriķis Stūrmanis.

Grāmatas dizainu veidojis Juris Petraškevičs.

LNB veltītā grāmata ir pirmais kultūras projekts Latvijā, kas saņēmis prestižo UNESCO starptautisko patronāžu.

LNB Atbalsta biedrība grāmatu izdevusi un dāvina bibliotēkām ar ziedotāju, Valsts kultūrkapitāla fonda un sponsoru atbalstu.