Ziņas

Sports

Latvijas komandas Siguldā cīnās pasaules čempionāta orientēšanās sporta stafetes sacensībās

Šodien ar stafetes sacensībām Siguldā turpinās Latvijā notiekošais pasaules čempionāts orientēšanās sportā.

Vispirms plkst.14.20 trasēs dosies dāmas, bet divas stundas vēlāk sāksies stafete vīriem. Sacensību starts tiks dots Tautasdziesmu parakā, Turaidā, bet tiešraidē tās varēs vērot “LMT Straumē”.

Latvijas sieviešu stafetes komandā iekļautas Inga Dambe, Laura Vīķe un Sandra Grosberga, kamēr vīru vienībā iekļauti Andris Jubelis, Edgars Bertuks un Rūdolfs Zērnis.

Tieši medaļas stafetes sacensībā čempionāta rīkotāji minējuši kā pašmāju sportistu galveno mērķi šajās meistarsacīkstēs.

Sieviešu stafetē viens etaps ir apmēram 4,7 kilometrus garš, bet vīriem tie ir 5,7 kilometri.

Pērn pasaules čempionātā Latvijas sieviešu komanda izcīnīja piekto vietu, bet vīri bija septītie.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pasaules čempionāts tika atklāts sestdien ar sprinta sacensībām Vecrīgā, kur Grosberga izcīnīja 17.vietu, kamēr vīru konkurencē Zērnis bija 22., Jubelis 32., bet Artūrs Pauliņš 33.vietā. Svētdien Āgenskalnā jauktajā sprinta stafetē Dambe, Pauliņš, Jubelis un Grosberga ierindojās 17.pozīcijā.

Savukārt otrdien vidējā distancē Siguldā Dambe izcīnīja 12.vietu, Grosberga bija 17., bet Vīķe ierindojās 28.vietā. Vīru sacensībās Zērnis un Bertuks izcīnīja attiecīgi 23. un 25.vietu.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā noslēgsies svētdien ar sacensībām garajā distancē.

Sacensībās Latvijā tiek pārstāvēti pieci kontinenti, jo dalību pieteikušas 49 valstis no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Austrālijas. Pasaules čempionātā startēs vairāk nekā 340 sportisti.

Latvijas izlasē bez jau minētajiem sportistiem startēs arī Irita Puķīte un Līga Valdmane.

35.pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti desmit medaļu komplekti piecās disciplīnās.

Paralēli pasaules čempionātam orientēšanās sportā Daugavpilī norisināsies arī taku orientēšanās planētas meistarsacīkstes. Tāpat notiks līdzjutēju un skatītāju sacensības, kurām vēl jūlija vidū bija reģistrējušies 900 dalībnieki no 32 valstīm.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi Baltijas valstīs notika pērn Igaunijā.

Pagājušajā gadā Cēsīs norisinājās Pasaules kausa posms, Vidzemes pilsētai šāda līmeņa sacensības uzņemot otro reizi vēsturē.