Ziņas

Sports

Latvijas kauss nosargāts

Uzvarētāji. Latvijas kausa izcīņas ieskaitē orientēšanās sportā elites grupā par uzvarētājiem kļuva    Ainārs Drozds no kluba “Meridiāns OK/ CPSS” un Sandra Grosberga, kura šajā sezonā pārstāvēja Cēsu Sporta skolu. Foto: no albuma

Rīt (03.12.) Mālpilī pulcēsies orientieristi, tur svinīgā ceremonijā sveiks godalgoto vietu ieguvējus Latvijas kausa izcīņā, kā arī labākos vairākās nominācijās.

Kluba “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāvji uz    pasākumu var doties ar patiesu gandarījumu, jo lielo klubu ieskaitē otro gadu pēc kārtas izdevies izcīnīt Lat­vijas kausu. Otrajā vietā “Kāpa OK”, trešajā – “Auseklis IK”.

“Meridiāns OK/ CPSS” vadītājs Kaspars Radziņš saka, ka taktiski – stratēģiski kauss ir nosargāts. Jautāts, vai sezonas laikā zemapziņā ir mudinājums, ka jāpadomā par kopvērtējumu, viņš saka, ka ik pa laikam tas piemirstas, jo ir kas svarīgāks: “Taču, kad sezona vairāk iet uz beigām, ieskaties kopvērtējumā un saproti, ir vai nav iespējas. Tad aktīvāk uzrunāju kluba biedrus piedalīties, īpaši jaunos, kuri atnes daudz punktu. Arī mūsu iekšējā kluba vērtējumā kā aktīvāko biedru sveiks kādu no jaunajiem orientieristiem, bet lai tas vēl ir noslēpumā, sveiksim mūsu kluba ballē janvāra vidū.”

K. Radziņš atzīst, ka, rūpīgi un stratēģiski domājot, var izcīnīt lielāku punktu skaitu: “Teiksim, pareizi saliekot stafešu komandu sastāvus. Būtībā nav svarīga izcīnītā vieta, bet tas, cik daudz tu zaudē uzvarētājiem. Jo esi tuvāk līderim finišā, jo augstākus punktus iegūsti. Lielo klubu ieskaitē sacensībās vērtē 15 labāko orientieristu sniegumu. Mēs piedalāmies ar    40 – 50 dalībniekiem, vērtēti tiek 15, tāpēc katra devums ir svarīgs.”

Stāstot, ko kausa iegūšana nozīmē klubam, K. Radziņš saka, ka tā vairāk tāda apziņa, ka darbs paveikts: “Kluba dalībniekiem ir apziņa, ka pārstāv spēcīgāko klubu. Varbūt tas var palīdzēt, piesaistot finansējumu no pašvaldības, kam ir noteikti kritēriji. Bet tas tiešām vairāk pašu apziņai, ka varam, ka esam spēcīgs klubs.”

“Meridiāns OK/ CPSS” orientieristiem Latvijas kausa ieskaitē   labi veicies arī individuālajā vērtējumā, tostarp spēcīgākajās grupās. Vīriešiem elites grupā VE par kausa ieguvēju kļuvis Ainārs Drozds, kurš pērn bija otrais.

Par elites grupu sievietēm SE var teikt, ka šoreiz cēsnieču pjedestāls, lai gan klubu “Meridiāns OK/ CPSS” pārstāv tikai viena – Kristīne Kokina, kurai trešā vieta. Par uzvarētāju pēc gada pārtraukuma atkal kļuvusi Sandra Grosberga, kura pārstāv Cēsu Sporta skolu. Otrajā vietā    kādreizējā cēsniece Aija Skrastiņa, kura tagad pārstāv Rīgas klubu “Briksnis”.

Apbalvošanas ceremonijā jauniešu grupās tiek sveikti seši labākie, pārējās – tikai godalgoto vietu ieguvēji. Tieši jauniešu grupās kluba orientieristiem labākie panākumi.

V12 grupā par kausa ieguvēju kļuvis Teodors Rebinovs.

V14 grupā ļoti sīva cīņa par trijnieku. Uzvarēja kluba pārstāvis Lars Anders Luiks, bet trešajā vietā Miks Graudums, kurš no otrās vietas ieguvēja atpalika par nepilnu    punktu, bet trīs punktus no viņa atpalika Jēkabs Grau­dums, kuram 4.vieta.

S14 grupā 2.vietā Lauma Jānelsiņa, pavisam nedaudz zaudējot uzvarētājai.

V16 grupā pirmais Niklāvs Dravants, bet sestajā vietā Ri­nalds Ruža.

S18 grupā 2.vietā Leonarda Baltiņa, 6. – Rūta Dāboliņa.

V18 grupā otrais Tomass Tur­lajs.

V20 grupā 2. – Mārcis Jansons, 5. – Matīss Timermanis.

S40 grupā 1. – Zanda Abzalone

V50 grupā 3. – Andris Straz­diņš.

V65 grupā 1. Juris Kokins.

V70 grupā 2. – Uldis Alksnis.

Tiks apbalvoti labākie arī Sprin­ta kausā. SE grupā otrajā vietā L. Baltiņa.

V12 grupā viss goda pjedestāls “Meridiāns OK/ CPSS” orientieristiem: pirmais T. Turlajs, otrais J. Graudums, trešais M. Grau­dums.

S14 grupā 2. – L. Jānelsiņa. V14 grupā 3. – L. Luiks.

S35 grupā 2. – Z. Abzalone.

V35 grupā 3. – Agris Peipiņš.

Klubi saņems balvas arī par komandu paveikto Stafešu kausā. Pirmās vietas iegūtas V14 un V16 grupā, bet otrās vietas – S21, S14, V14 (kluba 2.komanda), V145 un V195 grupā.

Ja var teikt, ka ar to tiek pielikts punkts šī gada orientēšanās sezonai, cēsniekiem sezona patiesībā nebeidzas. Kā norāda K. Radziņš, jau nākamajā dienā pēc noslēguma balles notiks kārtējā “Meridiāna” ziemas kārta, trešā no deviņām ieplānotajām: “Jau trešo gadu mūsu pusē visu gadu ir iespēja piedalīties kādās orientēšanās sacensībās. Ja vasarā tās rīkojam katru nedēļu, ziemā – katru otro nedēļu.”

Rezultāti rāda, ka arī ziemā orientēšanās bez slēpēm ir pieprasīta, jo piedalās vairāk nekā simts orientieristu.