Ziņas

Sabiedrība

Latvijas ģimnāzistu svētki Cēsīs

Notikumu, ka Latvijā aprit 20 gadi, kopš pastāv valsts ģimnāzijas, lielā ģimnāziju saime – 27 skolas devās atzīmēt uz Cēsīm. Tā ir vienīgā pilsēta ārpus Rīgas, kurā strādā uzreiz divas valsts ģimnāzijas. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija uzņēmās rūpes par svētku sarīkošanu 27 Latvijas skolām. Cēsu skola ir starp tām astoņām valsts ģimnāzijām, kurai pirms diviem gadu desmitiem pirmām piešķīra īpašo statusu. Jaunākā šajā skolu saimē ir Ventspils Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija.

Vidzemes koncertzāles “Cēsis” skatuve tika palielināta divtik liela, lai tajā satilptu piecu ģimnāziju pūtēju orķestri no Alūksnes, Jēkabpils, Siguldas, Valmieras un Ventspils un kopīgi sniegtu priekšnesumus svētku koncertā.


Foto: Māris Buholcs

Deju kolektīvu no astoņām ģimnāzijām programma koncertā atgādināja Latvijas skolēnu deju svētkus – dzirkstīja jaunība un nebeidzams dzīvesprieks. Latvijas novadu rakstus izdejoja Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Jūrmalas, Ogres, Siguldas, Preiļu un Āgenskalna ģimnāzisti.

Cēsīs uzstājās vokāli instrumentālais ansamblis no Liepājas, vokālais ansamblis no Rēzeknes, 17 koru dalībnieki no Balvu, Bauskas un Daugavpils, Alūksnes, Jelgavas un Krāslavas, Madonas, Talsu Valmieras un Viļakas, četrām Rīgas un divām Cēsu ģimnāzijām. Dziedātāji vainagoja svētku koncertu ar Latvijas likteņa dziesmām – Mārtiņa Brauna, Raiņa “Saule, Pērkons, Daugava” un Jāzepa Vītola, Ausekļa “Gaismas pili”.

Līdz šim valsts ģimnāziju katra aizvadītā piecgade tika svinēta, sapulcējoties galvaspilsētā. Iespējams, liela daļa rīdzinieku to nemaz nepamanīja. Tas, ka Latvijas jaunatne svin svētkus, cēsniekiem gan bija pamanāms uzreiz. Orķestru dalībnieku muzicēšana Cēsu laukumos, vecpilsēta pilna gaviļu pārņemtiem jauniešu pulciņiem, auto stāvlaukumi pilni ar atbraucēju autobusiem. Vidzemes koncertzāles skatuve tovakar uzņēma 881 mākslinieku. Savukārt nakts stundās valsts ģimnāziju svinību centrs no Vidzemes koncertzāles pārcēlās uz vēl lielākām telpām – pilsētas sporta halli.