Ziņas

Sports

Latvijas florbolisti sāk ar uzvaru

Tiesa, izšķirošos notikumus skatītājiem nācās gaidīt gandrīz līdz pašām spēles beigām, jo uzvaras vārtus latvieši guva 28 sekundes pirms spēles beigām.

Spēles sākums bija samērā nervozs, jo dāņi mūsu izlasei bija nezināmais pretinieks. Mūsējo minstināšanos izmantoja pretinieki, panākot 1:0. Šī vairāk bija aizsardzības spēle, kurā komandas centās atrast iespējas tikt līdz vārtiem. Individuālajos caurgājienos tas nebija paveicams, arī kombinācijām bagātā spēle nevedās, kā gribēts. Tomēr Latvijas izlase pēc vārtu zaudējuma it kā atguvās un spēja ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī izvirzīties vadībā 2:1. Otros vārtus mūsu izlasei guva “SK “Cēsis/ Lekrings” spēlētājs Ivars Rancāns. Pirmā trešdaļa noslēdzās ar šādu rezultātu, tas nemainījās arī otrajā trešdaļā, jo abas komandas lielāku uzmanību veltīja aizsardzībai.

Pēdējā trešdaļa sākās ar dāņu ofensīvu, un trešajā minūtē tā vainagojās ar panākumu, rezultāts kļuva 2:2. Latvijas izlase metās uzbrukumā, spēja radīt dažus vārtu gūšanas momentus, taču dāņu vārtsargs rādīja teicamu sniegumu. To pēc spēles atzinīgi novērtēja arī Latvijas izlases vecākais treneris Ainārs Zelčs. Tomēr 28 sekundes pirms spēles beigām Latvijas līdzjutēji varēja uzgavilēt. Pēc veiksmīgi izspēlētas standartsituācijas Artis Raitums ar tālu metienu panāca 3:2. Komandas un līdzjutēju emocijas sita augstu vilni, tomēr dāņi nepadevās. Sekoja izšķirošais trieciens, taču latviešu pašaizliedzīgā spēle aizsardzībā neļāva tam vainagoties ar panākumu. Sīvā cīņā gūta ļoti svarīga uzvara, kas nodrošina palikšanu A divīzijā arī nākamajā pasaules čempionātā.