Ziņas

Sports

Latvijas čempioni, Baltijas vicečempioni

Uzbrukumā. Cēsu Sporta skolas U-17 grupas volejbolisti Baltijas sporta skolu un klubu čempionātā otrie palika gan savā apakšgrupā, gan turnīrā kopumā, izcīnot vicečempionu titulu.Foto: Māris Buholcs

Cēsu Sporta kompleksā aizvadīts 9. ikgadējais Baltijas sporta skolu un klubu čempionāts volejbolā zēnu komandām U-17. Par medaļām cīnījās labākās jauniešu komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, viņu vidū arī Latvijas čempioni – Cēsu Sporta skolas jaunieši.

Vispirms notika spēles apakšgrupās, un cēsniekiem nācās spēlēt ar Jēkabpils, Poltsamā (Igaunija) un Druskininku (Lietuva) komandām. Abas kaimiņvalstu komandas izdevās uzvarēt, taču abu Latvijas klubu cīņā pārāki bija jēkabpilieši 3:1. Var teikt, ka Jēkabpils komanda revanšējās par zaudējumu Latvijas čempionāta finālturnīrā. Apakšgrupā Cēsu Sporta skolas volejbolisti ieņēma 2.vietu. Atbilstoši nolikumam pusfinālā iekļuva trīs grupu labākās komandas un arī labākā no otro vietu ieņēmušajām komandām, un tieši cēsniekiem tika šī pilnā loze.

Pusfinālā Cēsu komanda ar 3:1 pārspēja Tallinas “Selver”, bet Jēkabpils ar 1:3 zaudēja Igaunijas čempioniem – Pērnavas komandai. Cīņā par bronzu jēkabpilieši piecos setos pārspēja “Selver”, bet finālā Cēsu volejbolisti tomēr nespēja tikt galā ar Pērnavas komandu, piedzīvojot zaudējumu trijos setos. Līdz ar to Latvijas čempionu titulam pievienojot Baltijas sudrabu un vicečempionu titulu.

Komandas pārstāvis Ģirts Mārtiņsons atzīst, ka otrā vieta jau nav slikta, tomēr ir neliela rūgtuma pieskaņa, jo varēja būt arī zelts: ” Var teikt, ka paši vien zaudējām, jo otrā un trešā seta galotnes, kad bijām vadībā ar 22:19 un 23:19, nespējām aizcīnīties līdz uzvarai. Varbūt igauņi bija stabilāki, mums tā spēle gāja kā pa viļņiem. Pietrūka līderu atdeves grūtos brīžos, varbūt kopīgās koncentrēšanās. Tagad varam tikai kost pirkstos, jo otrā vieta ir un paliek tikai otrā.”

Komandas puišiem sezona vēl nebūt nav beigusies, jo liela daļa no viņiem šīs nedēļas nogalē startēs U-19 grupas Latvijas čempionāta finālturnīrā.