Ziņas

Sports

Latvijas čempionāts biatlonā, startē visu vecumu grupas

Medaļnieki. Latvijas biatlona čempionātā godalgotās vietas izcīnīja arī Cēsu Sporta skolas jaunie biatlonisti.Foto: no albuma

Madonā, Smeceres sila sporta kompleksā, Latvijas čempionāta biatlonā pirmajā posmā dalībnieki sacentās sprinta distancē.

Pateicoties grozījumiem epidemioloģiskajos ierobežojumos, piedalīties sacensībās varēja arī bērni un jaunieši, tā uz starta stājās visu vecuma grupu sportisti. Arī D grupas puiši un meitenes, kuri sacentās 1,7 km distancē ar intervāla startu bez šau­šanas.

D grupā zēniem bronzas medaļu 46 dalībnieku konkurencē izcīnīja Ernests Skride, bet meiteņu konkurencē Annija Krie­viņa uzrādīja piekto labāko laiku.

Teicams sniegums Rūdolfam Raudziņam C grupā puišiem. 22 dalībnieku konkurencē viņš vienīgais šāva nekļūdīgi un finišā tuvāko sekotāju apsteidza par gandrīz pusotru minūti. Meite­nēm šajā grupā Amēlija Zaķe bija ātra distancē, taču četri nesašautie mērķi neļāva kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Šoreiz viņai sudraba godalga, par četrām sekundēm zaudējot uzvarētājai, kurai tikai viena kļūda šautuvē. Sestajā vietā Patrīcija Ozoliņa.

Jauniešiem B grupā bronzas medaļu izcīnīja Ričards Lošins, bet tūlīt aiz viņa Rūdis Bišers. Jaunietēm šajā grupā bronzas medaļa Elizabetei Slotiņai.

A grupā jaunietēm otrajā vietā Elza Bleidele. No uzvarētājas viņa atpalika 9,1 sekundi, bet uzvarētājai viena kļūda šautuvēs, kamēr Elzai nesašauti palika četri mērķi. Vēl šajā grupā 4.vietā Ieva Vaļska, 5. – Signe Miķelsone, 6. – Matilde Sproģe.

Latvijas čempionāta biatlonā 2.kārta notiks slēpošanas un biatlona centrā Cēsīs 21.-23. janvārī.

Vēl nedaudz par to, kā mūsu puses biatlonistiem veicies pasaules trasēs. Pasaules kausa izcīņas kārtējā posmā Baiba Bendika sprintā ieņēma 38.vietu (1+2 soda apļi), bet iedzīšanā finišēja 37.vietā (1+2+1+2). Kopā ar Aleksandru Patrijuku viņa startēja arī pāru stafetē, kur Latvijai 21.vieta 24 komandu konkurencē. Augstāk pacelties neļāva kļūdas šaušanā, jo Aleksandram nācās mērot vienu soda apli, Baibai divus (abus pēdējā šautuvē).

B. Bendika pēc šī posma savā feisbuka profilā ierakstīja: “Vēl joprojām mērķi nekrīt tik labi, kā gribētos, bet tas nemazina manu pārliecību, ka labās dienas ir vēl tikai priekšā!”

IBU kausā biatlonisti aizvadīja divas sprinta sacensības. Rūdis Balodis pirmajā ieņēma 64.vietu 117 dalībnieku vidū, bet otrajā viņam 56.vieta. Šaušana veicās atzīstami, katrā no distancēm viņš pieļāva tikai pa vienai kļūdai, vēl tik atliek uzlabot ātrumu distancē.