Ziņas

Sports

Latvijas čempionāts biatlonā … Igaunijā

Medaļnieki. Cēsu Sporta skolas audzēkņi ar izcīnītajām medaļām Latvijas biatlona čempionātā.Foto: no albuma

Aizvadītā ziema, kas sagādāja pamatīgas raizes ziemas sporta veidu cienītājiem,ieviesa milzīgas izmaiņas sacensību kalendārā. Vairums sacensību tika atceltas, bet rīkotāji tomēr centās ķert mirkļus, kad kaut ko sarīkot, vai meklēja citus risinājumus.

Ja slēpotājiem izdevās sarīkot vismaz vienu Latvijas čempionāta posmu, biatlonisti tā arī būtu palikuši bez sacensībām, ja palīdzīgu roku nebūtu snieguši igauņi, ļaujot Latvijas čempionāta 1.posmu sarīkot Otepē kopā ar Igaunijas kausa 3.posmu. Kā stāsta Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule, viņa neatceroties, ka kādreiz būtu nācies izmantot šādu iespēju, jo allaž jau kaut kur Latvijā atrasts sniegs čempionāta sarīkošanai, bet šis gads izrādījās īpašs.

Tā aizvadītās nedēļas nogalē arī Cēsu Sporta skolas jaunie biatlonisti devās uz Igauniju, lai pārbaudītu savus spēkus biatlonā, sacenšoties sprintā un supersprintā.

No vienas puses, varētu teikt, ka šādas kopīgas sacensības ļauj salīdzināt savus un ziemeļu kaimiņu spēkus, bet I. Cekule norāda, ka šoreiz salīdzināšana tomēr nav īsti objektīva: “Igauņi trenējušies krietni vairāk, jo Otepē bijuši krietni ilgāki un labāki treniņu apstākļi, pie tam Igaunijā šis bija jau trešais kausa posms, kamēr mums tikai pirmās sacensības. Ja treniņos nav iespējams paveikt darba apjomu, kas jāpaveic, uz augst­vērtīgiem rezultātiem nevar cerēt. Jāsaka, labi, ka čempionāts notika, bet rezultātus šoreiz nesalīdzināsim. Trase Otepē grūta, jo īpaši tāpēc, ka mūsējiem šoziem tā arī neizdevās patrenēties kārtīgiem kāpumiem. Tas bija pārbaudījums.”

Otepē trasē aplis bija ierīkots 2 km garumā ar grūtiem kāpumiem, jo Igaunijā aizvadītajā nedēļā tika iecerēts Eiropas čempionāts, taču tik augsta līmeņa sacensībām sniega izrādījās par maz, un šīs sacensības pārcēla uz Raubičiem Baltkrievijā.

Latvijas čempionāta ieskaitē dalībnieku nebija tik daudz kā parasti, tas, visticamāk, skaidrojams ar sniega trūkumu Latvijā, kas neļāva veikt treniņus, un treneri nolēma nevest savējos uz čempionātu.

“Lai arī kādi bijuši treniņu apstākļi, mums ir izdevies grupas saglabāt, un jācer, ka katra ziema šāda nebūs. Slēpošanā, biatlonā sniegs tomēr vajadzīgs, lai varētu pilnvērtīgi gatavoties. Olimpiskā centra trasē uz sniega izdevās trenēties vien divas nedēļas, bet pārsvarā notika ziemas sezonai neierasti treniņi – krosi, imitācija, rollerslēpošana. Tomēr būsim izturējuši,” atzīst trenere.

Latvijas čempionātā Cēsu Sporta skolas audzēkņi izcīnīja vairākas godalgas.

Sprintā S14 grupā Esterei Volfai Latvijas čempionātā zelts, bet Elzai Bleidelei – sudrabs. V14 grupā Emīls Zaķis izcīnīja bronzas godalgu. Bronza arī Signei Miķelsonei S16 grupā. V18 grupā Artūram Tinusam sudrabs, bet Artim Zvaigznītim bronza. S18 grupā Marta Priede – Latvijas vērtējumā ceturtā.

V20 grupā čempiona tituls Rūdim Balodim, bet sudrabs – Reinim Upenam.

S12 grupā netika izcīnītas Latvijas čempionāta godalgas, bet Igaunijas kausa vērtējumā Stella Bleidele izcīnīja sudraba godalgu, uzvarētājai no Igaunijas zaudējot tikai 0,3 sekundes. Piektā Patrīcija Ozoliņa.

Superprintā S14 grupā E. Volfai bronza, bet tūlīt aiz viņas vēl divas Cēsu Sporta skolas audzēknes: Elizabete Slotiņa un Elza Bleidele.
Ričards Lošins V14 grupā izcīnīja čempiona titulu, aiz sevis atstājot divus Alūksnes sporta skolas audzēkņus. Piektajā vietā Rūdis Bišers.
Signei Miķelsonei S16 grupā sudraba medaļa.

V18 grupā A. Zvaigznītis izcīnīja sudraba medaļu, ceturtais A. Tinuss, piektais – Elgars Mārtinsons.
S18 grupā tūlīt aiz goda pjedestāla Marta Priede un Kristiāna Riekstiņa.
V20 grupā viss Latvijas čempionāta pjedestāls Cēsu Sporta skolas audzēkņiem. Uzvarēja R. Balodis, otrais Dzintars Daļeckis, trešais R. Upens.
S12 grupā Igaunijas kausa vērtējumā pārliecinoši uzvarēja S. Bleidele, četrās šautuvēs pieļaujot tikai vienu kļūdu un tuvāko sekotāju apsteidzot par 50 sekundēm.

Vai šīs bija pēdējās sacensības biatlonā, būs skaidrs rīt, jo Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Alūksnes novada paš­valdību 4. martā plāno rīkot “Lat­vijas kausu biatlonā 2020”. Ne­dēļas nogalē Alūksnē sniega bija pietiekami, bet vai tā pietiks līdz trešdienai? Federācija ziņo, ka galīgais lēmums tika pieņemts šodien līdz plkst. 14.

Jāatzīmē, ka Alūksnē 7.un 8.martā bija ieplānots arī Latvijas čempionāta slēpošanā 2.posms, par šīm sacensībām galīgais lēmums tiks pieņemts 5. martā.