Ziņas

Sabiedrība

Latvijas augstākās amatpersonas izsaka līdzjūtību Igaunijai saistībā ar karavīra bojāeju Afganistānā

Valsts prezidents Valdis Zatlers, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) un ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) izsaka līdzjūtību Igaunijas kolēģiem saistībā ar karavīra bojāeju Afganistānā.

Zatlers vakar nosūtījis vēstuli Igaunijas prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam, kurā izsaka līdzjūtību viņam un visai Igaunijas tautai saistībā ar Afganistānā bojā gājušo Igaunijas armijas karavīru. Vēstulē prezidents apliecina, ka tik skumjā brīdī Latvijas tauta ir kopā ar Igauniju, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Arī Ministru prezidents un ārlietu ministrs Latvijas valdības vārdā nosūtījuši līdzjūtības vēstules Igaunijas premjeram un ārlietu ministram, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses centra nodaļā.

Riekstiņš arī personīgi izteicis visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus Igaunijas ārlietu ministram Urmasam Paetam Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes sanāksmē Luksemburgā, norādot, ka šajās sērās esam kopā ar bojāgājušā karavīra tuviniekiem un draugiem, kā arī visu Igaunijas tautu.

LETA jau ziņoja, ka uzbrukumā Afganistānā pirmdien nogalināts Igaunijas karavīrs.

30 gadus vecais vecākais seržants Allains Tikko ir ceturtais kaujās Afganistānā kopš 2003.gada kritušais igauņu karavīrs.

Tikko vadītai kājnieku patruļai “ESTCOY-8” uzbrukuši kaujinieki Nadeali reģionā nemierīgajā Afganistānas dienvidu Helmandas provincē, pavēstīja Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Tikko Igaunijas armijai pievienojās 1998.gadā, un iepriekš viņš piedalījies trijās ārzemju operācijās: 2003.gadā Kosovā NATO KFOR Baltijas izlūkeskadrona sastāvā, 2004.gadā Irākā kājnieku bataljona ESTPLA-9 sastāvā un 2007.gadā Dienvidafganistānā ESTCOY-4 sastāvā.

NATO vadītajos starptautiskajos drošības atbalsta spēkos (ISAF) Afganistānā šobrīd dien 150 Igaunijas karavīri.

Afganistānas dienvidos dien Igaunijas kājnieku vienība ESTCOY-8, loģistikas atbalsta vienība NSE-7, štāba virsnieki un štāba apakšvirsnieki. Igaunijas kājnieku vienība darbojas Lielbritānijas spēku sastāvā.

Igaunijas aizsardzības spēki NATO kara operācijās piedalās kopš 2003.gada.

LETA