Ziņas

Sabiedrība

Latvijā ieradīsies un pieredzē ar pašvaldībām dalīsies Norvēģijas attīstības plānošanas eksperti

No 11. līdz 13.decembrim Latvijā uzturēsies Norvēģijas attīstības plānošanas eksperti, kuri sniegs konsultācijas un dalīsies savā pieredzē par teritorijas attīstības plānošanu, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Vizītes pirmajā daļā Norvēģijas ekspertiem paredzēta tikšanās ar VARAM, Pārresoru koordinācijas centra, Rīgas plānošanas reģiona un biedrības “Latvijas Lauku forums” pārstāvjiem. Tikšanās laikā notiks diskusija par abu valstu pieredzi teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādē un vietējo iniciatīvas grupu nozīmi attīstības plānošanas procesā.

Savukārt vizītes otrajā daļā Norvēģijas eksperti piedalīsies vietējo kopienu apmācību seminārā Viļķenē. Seminārā pārstāvji no sešām kopienām – Ambeļiem-Preiļiem, Āraišiem, Brocēniem, Lucavsalas Rīgā, Vadakstes un Viļķenes – kopā ar pašmāju un starptautiskiem plānošanas ekspertiem pievērsīsies tēmai “Valsts un vara/kopienas novērtēšana”. Pasākuma laikā kopienām būs iespēja iepazīties ar savas iekšējās un ārējās vides novērtēšanas modeļiem, kā arī tiks izstrādāti individuālie savas vides novērtēšanas plāni atbilstoši kopienas vajadzībām un mērķiem.

Norvēģijas eksperti Latviju apmeklēs saistībā ar projekta “Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” īstenošanu. Projektu paredzēts īstenot līdz 2016.gada aprīlim un šogad eksperti no Norvēģijas Latvijā viesojušies piecas reizes.

LETA