Ziņas

Sports

Latvieši pārved Nāciju kausu

Labākais. Cēsīs florbolista gaitas sākušais, bet šobrīd Somijas klubā "Nokian KrP" spēlējošais Morics Krūmiņš tika atzīts par Nāciju kausa izcīņas turnīra pēdējās spēles labāko spēlētāju.Foto: no albuma

Vācijā Nāciju kausa izcīņas turnīrs florbolā bija pēdējais nopietnais pārbaudījums pirms pasaules čempionāta, kas decembra sākumā notiks Rīgā. Nāciju kausa izcīņā startēja četru valstu izlases – Latvija, Vācija, Norvēģija un Dānija. Latvijas izlase galvenā trenera Normunda Gruncka vadībā aizvadīja lielisku turnīru, izcīnīja trīs uzvaras, iegūstot galveno trofeju. Latvieši pirmajā spēlē guva pārliecinošu uzvaru pār norvēģiem – 8:1, pēc tam ar 7:3 sarūgtināja laukuma saimniekus vāciešus, bet pēdējā spēlē pārspēja Dānijas izlasi 4:1.

Latvijas izlases rindās spēlēja desmit florbolisti, kuru gaitas bijušas vai joprojām saistītas ar Cēsu vai Pārgaujas klubiem, un septiņi no viņiem tika pie rezultativitātes punktiem. Artūrs Jurševskis ( “Ulbroka/ Tribet”) guva trīs vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli; Andris Rajeckis (“Lekrings”) guva vienus vārtus, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles; Pēteris Trekše (“Lekrings”) guva divus vārtus; Morics Krūmiņš, kurš pārstāv Somijas klubu “Nokian KrP”, guva vienus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli; Mārtiņš Rajeckis (“Pārgauja”) guva vienus vārtus; pa vienai rezultatīvai piespēlei izdarīja Aleksandrs Abramovs (“Lekrings”) un Jānis Rajeckis, kurš spēlē Šveices klubā “Kloten-Bulach Jets”. Izlasē spēlēja arī Andris Malkavs (“Lekrings”) un “Pārgaujas” spēlētāji Ingus Laiviņš un Gvido Lauga.

Pasaules čempionātā Latvijas izlase ielozēta vienā grupā ar Zviedrijas, Čehijas un Norvēģijas florbolistiem. Lai arī nule aizvadītajā turnīrā izcīnīta pārliecinoša uzvara pār norvēģiem, tas nenozīmē, ka pasaules čempionātā ies tikpat viegli. Tur katrai spēlei būs daudz lielāka nozīme, visticamāk, tieši ar norvēģiem būs cīņa par trešo vietu grupā. Atgādināsim, ka iepriekšējā pasaules čempionātā latvieši ar norvēģiem cīnījās par 5.vietu un uzvarēja ar 4:3. Arī iepriekšējos pasaules čempionātos tieši ar norvēģiem pārsvarā notikusi cīņa par piekto vietu, un pozitīvāka bilance ir mūsu izlasei, tikai 2012.gadā Norvēģijas florbolisti bija pārāki.