Ziņas

Sports

Latvieši atgriežas piektajā vietā pasaulē

Uzbrukumā. “Cēsu alus/ Lekrings” uzbrucējs Mārtiņš Rajeckis ar diviem gūtajiem vārtiem palīdzēja Latvijas izlasei atgūt piekto vietu pasaules čempionātā.Foto: no floorball.lv

Beidzies pasaules čempionāts vīriešiem florbolā, kurā Latvijas izlase atkārtoja savu labāko panākumu, izcīnot 5.vietu.

Izšķirošajā spēlē mūsu izlase ar 4:3 pieveica Norvēģijas valstsvienību, revanšējoties par zaudējumu pirms diviem gadiem,

kad latvieši čempionātu noslēdza sestajā vietā. Šī ir ceturtā reize, kad latvieši izcīna piekto vietu pasaules čempionātā.

Atskatīsimies uz čempionāta norisi. Sākums latviešiem bija smags, jo nācās tikties ar divām spēcīgākajām pasaules komandām – Zviedriju un Somiju. Arī šajā čempionātā abas tikās finālā. Latvieši zviedriem zaudēja ar 2:11, bet somiem ar 1:7. Apakšgrupas pēdējā spēlē pretī stājās vācieši, kuri pirms diviem gadiem neļāva Latvijai iekļūt pusfinālā. Šoreiz izdevās gūt revanšu, uzvarot ar 5:3.

Astotdaļfinālā Latvija pārliecinoši pārspēja Kanādu 10:2, bet ceturtdaļfinālā atzina Šveices izlases pārākumu ar 1:6. Šis zaudējums latviešiem lika turpināt cīņu par 5. – 8.vietu. Vispirms mūsējie ar 6:1

pieveica ziemeļu kaimiņus igauņus, bet cīņā par 5.vietu tikās ar Norvēģijas izlasi. Tieši šīs abas izlases visbiežāk ir cīnījušās par piekto vietu. 2006., 2008.un 2010.gadā Latvijas izlase bija piektā, bet pirms diviem gadiem zaudējums Norvēģijai lika samierināties ar sesto vietu.

Šogad pirmie vārtus guva norvēģi, taču tad četrus vārtus guva latvieši. Vērts piebilst, ka visus guva mūsu puses florbolisti – divreiz precīzs bija Mārtiņš Rajec- kis (“Cēsu alus/ Lekrings”), vienreiz viņa komandas biedrs Ingus Laiviņš, bet vieni vārti “Pārgaujas” komandas spēlētāja Ivo Baloža kontā.

Trešās trešdaļas sākums itin drošs 4:1, taču norvēģi parūpējās par intrigas atgriešanu spēlē. Itin ātri gūstot divus vārtus, viņi rezultāta starpību trešās trešdaļas vidū

samazināja līdz minimumam. Pēdējās minūtēs tieši norvēģi uzbruka daudz vairāk, taču latvieši spēja nosargāt uzvaru un atgriezties piektajā vietā pasaules topā.

Atgādināsim, ka Latvijas izlasē viskuplāk, ar astoņiem spēlētājiem, bija pārstāvēta tieši “Cēsu alus/ Lekrings” komanda. Ivo Balodis pārstāvēja “Pārgauju”, pie mūsējiem pieskaitāms arī cēsnieks Morics Krūmiņš, kurš šobrīd spēlē Somijā.

Mūsu spēlētāji apliecināja savu meistarību, jo no 29 vārtiem, ko čempionāta laikā guva Latvijas izlase, 16 ir mūsu puses spēlētāju kontā. Visvairāk rezultativitātes punktus

– sešus

(4 vārti + divas piespēles)

– no “Cēsu alus/ Lekrings” spēlētājiem guva Mārtiņš Rajeckis. Jāatzīmē, ka pa diviem vārtiem viņš guva divās pēdējās spēlēs. Aleksandrs Abramovs atzīmējās ar pieciem punktiem (2+3), Artūrs Jurševskis ar četriem (4+0), Ingus Laiviņš arī ar četriem (3+1), bet Andra Rajecka kontā divi punkti (0+2). Izlasē spēlēja arī Andris Malkavs, Jānis Rajeckis un vārtsargs Normunds Krūmiņš, kurš atvairīja 85,89 procentus metienu, vārtsargu statistikā ieņemot piekto vietu.

“Pārgaujas” aizsargs Ivo Balodis guva divus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bet Morics Krūmiņš, kurš spēlē Somijas klubā “Nokian KrP” atzīmējās ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Pasaules čempionāta finālā Zviedrija sīvā cīņa ar 3:2 pieveica Somiju, bet bronza šoreiz Čehijai, kas ar 4:3 pārspēja Šveices izlasi.

Nākamais čempionāts pēc diviem gadiem notiks Latvijā, un varbūt tad mūsējiem izdosies beidzot pārvarēt arī ceturtdaļfināla barjeru.

Tikmēr tepat Latvijā šonedēļ atsāksies virslīgas čempionāta spēles. Šajā kalendārajā gadā “Cēsu alus/ Lekrings” komandai vēl jāaizvada trīs spēles pret komandām –

“Lielvārde”, “Ķekavas Bulldogs” un “FBK Valmiera/ ViA”. Trīs spēles arī “SK Pārgauja” komandai pret –

“Rubene”, “FK Bauska” un “Latvija U-19”.

Jānis Gabrāns