Ziņas

Sabiedrība

Lasīšana uzdāvina ceļojumu

Pelnīti. Cēsu grāmatnīcas "Zvaigzne ABC" vadītāja Saiva Kalniņa (no kreisās) pasniedz balvu - ceļojuma čeku 1500 eiro vērtībā cēsniekam, aktīvam grāmatu lasītājam Ernestam Kaulam, kurš pēc balvas ieradās kopā ar sievu Natāliju.Foto: Māris Buholcs

Cēsnieks Ernests Kauls ieguvis otru vērtīgāko balvu apgāda “Zvaigzne ABC” ikgadējā loterijā – ceļojumu 1500 eiro vērtībā. Aizvadītajā nedēļā veiksminieks ieradās grāmatnīcā, lai saņemtu oficiālu apliecinājumu par iegūto balvu.

“Zvaigzne ABC” Cēsu grāmatnīcas vadītāja Saiva Kalniņa stāsta, ka šī nav pirmā lielā balva, kas tikusi šīs puses lasītājiem. Kādam no cēsniekiem pirms dažiem gadiem pat tikusi galvenā balvā – automašīna. Šogad abas lielās balvas atceļojušas uz Vidzemi, automašīna uz Valmieru, Cēsīm – otra lielā balva: “Patīkami, ka balvas nonāk ārpus Rīgas, par to lielākais prieks. Ja tiek kādam no mūsējiem, tad jo īpašs prieks. Pircēji katru gadu aktīvi iesaistās šajā akcijā. Tur jau nekas nav speciāli jāpērk, ja pirkuma summa atbilst akcijai, cilvēki labprāt piedalās, tā teikt, ja nu tomēr kaut kas tiek.”

Balvas ieguvējs Ernests Kauls neslēpa, ka tas bijis liels pārsteigums, jo līdz tam nekad nevienā loterijā nav veicies: “Patiesībā biju pat aizmirsis par šo loteriju, nezināju, kad paredzēta izloze. Kad piezvanīja no “Zvaigzne ABC”, lai pavēstītu, ka man tikusi balva, tas bija pamatīgs pārsteigums. Vēl televīzijā tas nebija parādīts, tāpēc informācija tālāk nebija aizgājusi.”

Vajadzīgos zīmodziņus uz kartītes sakrājis, galvenokārt pērkot grāmatas, jo ir liels lasītājs. Kā pats saka: “Katrā brīvā brīdī cenšos lasīt, tas ierasts kopš bērnības, kad tika izlasīts viss Džeks Londons, neskaitāmas citas grāmatas. Lasīt taču ir interesantāk, nekā skatīties televizoru. Pēdējā laikā esmu izlasījis visus pieejamos japāņu rakstnieka Haruki Murakami darbus, tagad lasu Džastinu Kroninu, kura sarakstītajai triloģijai divas grāmatas iznākušas, trešā tiek tulkota. Man patīk nedaudz mistikas, fantastikas, gribas iedziļināties, domāt līdzi, citādāk jau nav vērts lasīt. Lasīt ir lieliski, diemžēl labas grāmatas maksā dārgi, tāpēc sīkumaino literatūru nav nozīmes pirkt. Bet, redz, izrādījās, ka šis ieguldījums atmaksājies.”

Iegūto balvu Ernests Kauls jau licis lietā – šonedēļ rezervējis braucienu uz Rumāniju nākamā gada augustā, kurp dosies kopā ar sievu un dēlu.