Ziņas

Sabiedrība

Lange: Šogad tiks uzlabots 11% valsts galveno autoceļu stāvoklis

Pēc šogad veiktajiem remontiem tiks uzlabots 11% valsts galveno autoceļu stāvoklis, šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Šosezon pēc LVC pasūtījuma tiek remontēti 1200 kilometri valsts autoceļu. Remonts tiek veikts vairāk nekā 140 objektos, informēja Lange.

Kopumā 46% no valsts autoceļiem ir ļoti sliktā vai sliktā stāvoklī, tajā skaitā 25% ceļu ir ļoti sliktā stāvoklī, taču pēc šogad veiktajiem remontiem situācija uzlabosies par 11%, sacīja Lange.

“Pilnīgi noteikti varu apgalvot, ka uz valsts galveno autoceļu stāvoklis jūtami uzlabojas, jo uz tiem remonts tiek veikts par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļiem. To nevar teikt par reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, jo reģionālajiem ceļiem atvēlēts daudz mazāk naudas, bet vietējie ceļi tiek remontēti par valsts un pašvaldību līdzekļiem, kas ir nepietiekama. Šo ceļu stāvoklis neuzlabojas,” stāstīja Lange.

LVC vadītājs sacīja, ka ar esošo ES finansējuma apgūšanas tempu, tas tiks izmantots jau līdz 2018.gadam. “Ir jādomā par pašiem sava ilgtspējīga autoceļu remonta finansējuma modeļa izveidi. Patlaban autovadītāji akcīzes nodoklī un transportlīdzekļa nodevā gadā samaksā ap 550 miljoniem eiro un tikai līdz 200 miljoniem eiro tiek novirzīti ceļu remontam. LVC iestāsies par to, lai šo summu palielinātu,” uzsvēra Lange.

Viņš piebilda, ka Igaunijā valsts finansējums uz vienu kilometru ir par 25% lielāks nekā Latvijā, bet Lietuvā tas ir pat trīs reizes lielāks.