Ziņas

Sports

Laivu maršam “Abuls-Gauja” pieteikušās 53 komandas

Dalību laivu maršā “Abuls-Gauja” pieteikušas jau 53 komandas, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Komandām ir atraktīvi, atjautīgi vai ar dzejas rindām saistīti nosaukumi, tai skaitā: “Aspazijas kaķi”, “Slieķe un gliemezis”, “Aspazijas brīvdienas”, “Es, Tevi un mīlu”, “Kapteinis Rainis”, “Raiņa un Aspazijas solis” un “Pliekšāns atgriežas ar Rozenbergu”. Dalībnieku vidū ir arī tautas deju ansambļa “Gauja”, vidējās paaudzes deju kolektīvu “Abuls” un “Pastalnieki”, kā arī dažādu uzņēmumu komandas.

Pieteikties laivu maršam “Abuls-Gauja” iespējams “Aktīvā tūrisma centra “Eži” mājaslapā “www.ezi.lv” līdz 7.maijam. Pieteikties Laivu maršam varēs arī pasākuma dienā.

Vienoties kopīgā laivu braucienā aicināts ikvienu aktīvās atpūtas atbalstītājs-gan individuālie laivotāji un draugu kompānijas, gan uzņēmumu un iestāžu kolektīvs. Starts karnevālam uz ūdens – laivu maršam “Abuls-Gauja” ar moto “Es mīlu tevi tā…” pēc Raiņa un Aspazijas darbu motīviem – tiks dots 9.maijā plkst.10.30 Brenguļu alus darītavas dārzā.

Pasākums laivotājus pulcēs Brenguļu alus darītavas dārzā jau no plkst.9, lai tālāk laivotāji dotos uz Valmieru, bet vēlāk – atpūstos Valmiermuižā.

Šis gads Latvijā tiek aizvadīts Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas zīmē, organizējot dažādus pasākumus, kas ikvienam atgādina par izcilajiem literātiem, tāpēc laivu maršam izvēlēta liriska tēma, lai ikviens tā dalībnieks spētu neierobežotā veidā paust savu sveicienu tradicionālajam un iemīļotajam pasākumam. Domājot par noformējumu, pašvaldība aicina individuālos laivotājus un komandas padomāt par radošu pieeju, rodot iedvesmu ne tikai Raiņa un Aspazijas darbos, bet piedāvājot arī savu unikālu interpretāciju, apcerot mīlestības vai mākslas tēmu.

Brauciena laikā dalībnieku gaviles veicinās dažādi mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Gaujas krastā, Ķelderlejā par skanīgām vārsmām rūpēsies Burtnieku novada folkloras kopa “Rota”, bet Daliņu pludmalē laivotājus ar priekšnesumiem lutinās Kocēnu novada folkloras kopa “Endzelīte”. Šeit ikviens varēs iestiprināties arī ar sātīgām uzkodām. Savukārt finišā – Valmieras laivu piestātnē – uz Gaujas tramvaja klāja laivotājus un līdzjutējus priecēs pūtēju orķestris “Signāls”, bet nosalušos un izslāpušos – Valmieras muzeja Garšaugu namiņa saimnieču sarūpētā sildošā un uzmundrinošā tēja.

Laivu marša noslēgumu kopīgi atzīmēs “Valmiermuižas alus” darītavā, pulcējoties tur no plkst.14. Laivotāji tiks cienāti ar spēcinošu putru, spirdzinošiem dzērieniem un laivu marša jubilejas svētku torti. Tāpat paredzētas dažādas izklaidējošas aktivitātes, ekskursija pa alus darītavu, to iepriekš piesakot Valmiermuižā, kā arī muzikāls pārsteigums.

Laivu maršs “Abuls-Gauja” norisinās, sadarbojoties aktīvā tūrisma centram “Eži”, Valmiermuižas un Brenguļu alus darītavai, kā arī Valmieras pilsētas, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadu pašvaldībām. Plašāka informācija par pieteikšanās kārtību, dalības maksu un laivu īri pieejama mājaslapās “www.ezi.lv” un “www.visit.valmiera.lv”.

LETA