Ziņas

Sabiedrība

Laimests virtuvē noderēs

Lai labi kalpo. Datorspeciālists Dainis Sprancis (no labās) pasniedz sviesmaižu grilu raunēnietim Mārim Vinteram.Foto: Māris Buholcs

“Druvas” abonementu loterijā raunēnietis Māris Vinters laimēja sviestmaižu grilu. “Mājās smējāmies, ka pirmoreiz mūžā loterijā kaut ko laimējam. Patiesībā jau loterijas biļetes nepērkam un nepiedalāmies, tā ir un paliek laimes spēle, jo iespējas laimēt ir mazas,” domās dalās Māris. Par to, ka, “Druvu” lasot, ticis pie noderīgas mantas, jau avīzes iznākšanas rītā zvanījuši paziņas. Pats pārliecinājies, ka viņi nejoko, kad pēcpusdienā no pastkastītes izņēmis “Druvas” jaunāko numuru.

“Visu dienu virtuvē skan radio, tur uzzinu, kas notiek Latvijā, pasaulē, “Druvā” izlasu, kas tepat novadā un apkārt. Jaunībā gan avīzes nelasīju, tagad patīk. Televīzijā jau nav, ko skatīties, rāda vienu un to pašu,” saka Māris un atklāj, ka avīzi parasti sāk lasīt no beigām. “Jau tas vecums, kad lasu līdzjūtības. Ne jau kaut ko gribu pirkt, bet izlasu, ko cilvēki pārdod, ko grib pirkt,” pārdomas izsaka “Druvas” lasītājs.

Māris Vinters lielāko mūžu nostrādājis par traktoristu, vispirms kolhozā “Sarkanais Oktobris”, tad kooperatīvā, pēdējos gados graudu kaltē. Tagad ir pensionārs. “Kā jau pensionāram, nekad nav laika, jo, ko darīt laukos, ir vienmēr. Kad bija sniegs, vajadzēja tīrīt sniegu, māja jākurina, malka jāgādā,” bilst Māris. Abi ar sievu allaž savos “Gulbīšos” gaida ciemos trīs atvases un piecus mazbērnus. Savu reizi cienastam noderēs arī “Druvas” dāvātais sviestmaižu grils.