Ziņas

Sabiedrība

Laimests īstajā laikā

Lai labi skan! Loterijā laimēto portatīvo radio cēsniekam Laimonim Miglānam pasniedz korektore Sandra Trēziņa.Foto: Māris Buholcs

Jaunākās ziņas par apkaimē un valstī notiekošo cēsnieks Laimonis Miglāns turpmāk uzzinās ne vien pārlapojot “Druvu”, bet arī klausoties portatīvo radio, ko laimējis “Druvas” abonementu loterijā. Veiksminieks norāda, ka laimests gūts īstajā brīdī, jo vecais aparāts savu jau nokalpojis, bijis laiks lūkot jaunu.

Līdzīgi kā daudzkārt dzirdēts no lasītājiem, kam laimējies laikraksta rīkotajā loterijā, arī Laimonim laimests gadījies pirmoreiz mūžā. Par savu veiksmi pats izlasījis avīzē. Par to priecājas arī sieva un dēli, apsveikuši draugi. Jo lielāku prieku dara tas, ka ar balvu aplaimo jau gadu gadiem lasītā avīzīte. Laimonis pastāsta, ka vietējais laikraksts lasīts kopš laikiem, kad tas vēl saucies “Padomju Druva”.

“Līdz šim biežāk tika ieslēgts televizors, kas atrodas virtuvē, tagad to nevajadzēs darīt, jo labprātāk ieslēgsim jauniegūto radio. Turklāt tas ir tik kompakts un parocīgs, ka lieti noderēs, lai paņemtu līdzi ārpus telpām. Dzīvoju privātmājā, tur daudz darāmā – darba netrūkst ne dārzā, ne siltumnīcā. Omulīgākai strādāšanai tīkami paklausīties mūziku, ziņas,” saka Laimonis. Viņš strādā par šoferi, un, esot ceļā, radio pārraides padara tīkamāku braucienu.

Miglānu ģimenē “Druvu” lasa arī Laimoņa sieva un dēls. Reizēm, atbraucot ciemos, laikrakstu pārlapo arī jaunākais dēls.

Laimonis saka, ka viņš pats neesot izvēlīgs lasītājs, nesmādē nevienu rakstu. Izlasot visu laikrakstu, var rast kopainu tam, kas notiek valstī un vēsturiskajā Cēsu rajonā. Kad tiek pie “Druvas”, vispirms viņš no abām pusēm aplūkojot izdevuma vāciņu, tad to, kas zem tā slēpjas. “Katru numuru sāku ar pirmo lappusi, tad apgriežu uz pēdējo, pēc tam atgriežos uz sākumu, lai lasītu visu pēc kārtas. Pārlūkojot virsrakstus, visvairāk skatiens aizķeras pie rakstiem par sportu un tehniskām lietām,” lasīšanas ieradumu atklāj Laimonis.

Kā ikreiz, arī šoreiz “Druvu” cēsnieks abonējis pusgadam. Tas tiek darīts, nedomājot par iespējamo veiksmi loterijā. Laimonis ir pārliecināts, ka abonēt “Druvu” – tā ir drošības sajūta. Tad zināms, ka aizmāršības vai nevaļas dēļ kādudien nepaliks bez iemīļotā laikraksta.