Ziņas

Sabiedrība

Laiks abonēt presi nākamajam gadam

Priekuļu pasta nodaļas priekšniece Laila Krieviņa ( no kreisās) un nodaļas operatore Daiga Ruttule iepriecina Marinu Eglīti un mazo Melāniju ar saņemto sūtījumu, bet par jaunumiem “Druvā” Marinai atgādinās vecmāmiņa.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Līdz 26.decembrim ikvienā pasta nodaļā, pie pastniekiem un internetā var abonēt preses izdevumus visam nākamajam gadam.

“No rīta divi priekulieši abonēja “Druvu” visam gadam, viens – janvārim,” stāsta Priekuļu pasta nodaļas operatore Daiga Ruttule, bet nodaļas priekšniece Laila Krieviņa piebilst, ka visvairāk lasītāju presi abonē mēnesim.

“Aktīvāka laikrakstu abonēšana būs decembrī. Lasītāji izmanto dažādu izdevniecību piedāvātās abonēšanas kampaņas. Arī “Druvu” izdevīgāk pasūtīt uz gadu, jāmaksā tikai par vienpadsmit mēnešiem,” saka Laila Krieviņa.

Pasta darbinieces atklāj, ka sarunās cilvēki uzsver – gadiem pierasts lasīt vietējo avīzi un uzzināt, kas kur notiek, kā klājas pazīstamiem cilvēkiem citos novados.
“Ne jau visi jaunumus lasa internetā, un tur jau tā, kas ir avīzē, nemaz nav. Lasīt avīzes un žurnālus daudziem ir tradīcija,” pārdomās dalās D. Ruttule un piebilst, ka ir cilvēki, kuri noteikti vēlas abonēt presi visam gadam un naudu krāj, jo tad ir droši, ka katra avīze vai žurnāls būs pastkastītē.

Pasta darbinieces atzīst, ka katrā “Druvā” ir pietiekami daudz interesanta, ko izlasīt, arī sludinājumi ikdienā noder. “Vispirms pāršķirstu un pārlasu virsrakstus. Patīk lasīt par interesantiem cilvēkiem, notikumiem. Jāpalasa jau arī par politiku,” pastāsta L. Krieviņa, bet D.Ruttule piebilst, ka avīzē varētu būt vairāk praktisku padomu, arī par juridiskiem jautājumiem. “Valstī ir tik daudz reformu, tās skar katru, ir jāzina, kā rīkoties. Jaunāki cilvēki atradīs internetā, bet tiem, kam tāda nav, informācijas avots ir prese,” atgādina D. Ruttule, bet L. Krieviņa atzīst, ka diemžēl bieži vien par interesantiem notikumiem avīzē lasītāji uzzina tad, kad tie jau notikuši.
“Vienīgi “Druvu” abonējam. Pasūtām trim mēnešiem, tā ērtāk,” pastāsta Māra un Jānis Jurģēni no Raunas pagasta. Abi atzīst, ka avīzē vairāk vajadzētu rakstīt par pagastiem, kā cilvēki dzīvo, kādas viņiem problēmas, prieki. “”Druvā ir, ko lasīt. Lai arī turpmāk izdodas atrast interesantus cilvēkus,” novēl Jānis Jurģēns.
Marina Eglīte no Vaives pagasta Mežmaļiem, satikta Priekuļu pas­tā, pastāsta, ka tam, kas rakstīts “Druvā”, sekot palīdz vecmāmiņa. “Viņa izlasa katru numuru, noliek un pasaka, ko man noteikti vajag izlasīt. Atsevišķus rakstus arī izgriež un noglabā,” pastāsta Marina.

No avīzēm, kas raksta par visu valsti, lasītākā ir “Latvijas Avīze”, aizvien populāri ir sieviešu un arī praktiskie žurnāli.

“Latvijas Pastā” 2019.gadam iespējams abonēt 749 preses izdevumus, un tas ir vairāk nekā gadu iepriekš, kad abonēšanai bija pieejami 722 dažādi preses izdevumi. Starp tiem, ko nākamajam gadam var abonēt, ir Latvijā izdoti 104 laikraksti un 186 žurnāli, kā arī 459 ārvalstu preses izdevumi.

“Pagājušā gada pieredze liecina, ka interese par drukāto izdevumu lasīšanu palielinās. Preses izdevuma abonements var būt vērtīga dāvana katram dzīves gadījumam,” uzsvēris “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns. 2018.gadam “Latvijas Pastā” tika noformēti 412 684 abonementi, par gandrīz 14 000 abonementu vairāk nekā 2017.gadam.

Visērtāk preses izdevumu abonementus var noformēt modernizētajā interneta vietnē www.abone.pasts.lv, kā arī jebkurā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā un pie pastnieka. Līdz 18.decembrim abonēt Latvijā izdotos laikrakstus un žurnālus iespējams arī, zvanot uz “Latvijas Pasta” informatīvajiem tālruņiem 67008001 un 27008001. Abonēšanas vietnē www.abone.pasts preses izdevumus iespējams abonēt arī adresātiem ārvalstīs.

“Gada nogalē vienmēr ir daudz darba. Ne tikai preses abonēšana, daudzi sūta un saņem paciņas no radiem ārzemēs, daudzi saņem pirkumus no internetveikaliem,” pastāsta Priekuļu pasta nodaļas priekšniece Laila Krieviņa un piebilst, ka paciņas un apsveikumu kartītes tuviniekiem citās zemēs priekulieši sūta arī Latvijas valsts svētkos. “Cilvēkiem patīk kartītes ar latviskiem rakstiem, Latvijas skatiem. Tas atgādinājums par Latviju,” piebilst D.Ruttule.