Ziņas

Sabiedrība

Laiks abonēt! Arī “Druvu”

Lai netrūkst interesantā. Pastniece Līga Velvele "Druvu" atvedusi uz Līviem. Tā tiek iemesta arī pastkastītē pie Līvu bibliotēkas.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Gada nogalē darāmo darbu netrūkst. Arī jāpagūst abonēt laikrakstus. Ik dienu ne tikai cēsnieki, arī “Druvas” lasītāji no tuvākiem un tālākiem novadiem iegriežas redakcijas Reklāmas nodaļā. “Pērn redakcijā šim gadam avīzi abonēja 760 lasītāji. Tagad ar katru dienu abonētāju ir vairāk,” stāsta Reklāmas nodaļas konsultante Rudīte Brūvere un piebilst, ka redakcijā “Druvu” var abonēt jau septīto gadu. “Ne viens vien jautājis, vai te nevar abonēt arī citus preses izdevumus. Redakcijā nevar, to var izdarīt pastā, pie pastnieka vai izmantojot internetu,” saka Rudīte. Gadu gaitā ir izveidojies lasītāju loks, kuri “Druvu” pastāvīgi abonē redakcijā. Te ir lētāk, jo nav jāmaksā par abonementa noformēšanu. Kā pastāsta Rudīte Brūvere, redakcijā to arī var izdarīt ātri.

“Ir prieks ikdienā satikt cilvēkus, kuri lasa “Druvu”. Daudzi arī vērtē avīzē izlasīto, jo kaut kam nepiekrīt vai kāds raksts ļoti paticis. Patīkami dzirdēt lasītājus sakot, ka bez “Druviņas” gan nevar palikt, kā tad citādi uzzinās par kaimiņu novadiem, pazīstamiem cilvēkiem, viņu priekiem. Televīzijā jau reti rāda laucinieku dzīvi,” pārdomās dalās Rudīte Brūvere un ar gandarījumu piebilst, ka lasītāji bieži stāsta, kā gaida pastnieku un uzmana, vai jau avīze nav ielikta pastkastītē.

Cēsu pasta pastniece Līga Velvele četras reizes nedēļā “Druvu” piegādā lasītājiem Cēsu un Amatas novadā – Bērzaines pusē, Katrīnkalnā, Meijermuižā, Līvos un Agrā. Par pastnieci viņa strādā sešus gadus, bet pastā jau 43. gadu. Līga atceras, ka pasta darbinieki savulaik gaidīja, kad “Druvu”, vēl smaržojošu pēc krāsas, atvedīs no Cēsu, tad no Valmieras tipogrāfijas. Līga strādājusi par pastnieci, tad šķirotavā, bijusi operatore, šķirotavas vadītāja.

“Darbs vienmēr bijis interesants. Kādreiz kā pasta pavadone braucu līdzi mašīnā, kas izvadāja presi pa pasta nodaļām. Man bija uzticēts vest uz Siguldu cēsnieku puķes Vairai Vīķei – Freibergai. Tas bija īpašs pienākums,” pastāsta Līga Velvele un uzsver, ka ir gandarīta, jo viņai patīk darbs, ko dara.

Sešos gados viņas pasta soma kļuvusi vieglāka, presi cilvēki abonē mazāk, bet, kā uzsver Līga Velvele, “Druvas” abonentu skaits ir gandrīz nemainīgs.

Līga atzīst, ka ir izdevīgi abonēt preses izdevumus pie pastnieka. Taču, tā kā viņa apkalpo piepilsētu, lasītāji lielākoties izmanto iespēju abonēt avīzes un žurnālus pastā vai “Druvas” redakcijā. “Internetā to arī ir ērti izdarīt. Tie, kuri “Druvu” abonē, tie to arī dara, jo iespējas ir dažādas.

Drabešu pagasta Līvu bibliotēkai vienmēr pastnieka atnestā preses izdevumu kaudzīte ir bieza. Bibliotekāre Lidija Rutkovska uzteic pastnieces akurātību un atzīst, ka daudzi domā – tas ir vienkāršs darbs, bet, ja to dara atbildīgi, tā nav.

Pastniece Līga Velvele gandarīta, ka viņu gaida gan pilsētā, gan laukos.

“Ja gadās kāda neparedzēta kavēšanās, dažs jau gaida pie pastkastītes, cits stāsta, ka jau pāris reižu bijis līdz pastkastītei skatīties, vai nav avīze,” pastāsta Līga Velvele un piebilst, ka pastnieki allaž steidz ātrāk nogādāt pasta sūtījumus.

Ikdienas darbā pastniecei viss zināms, ir patīkami parunāties ar cilvēkiem. Kāds izmanto iespēju abonēt presi, cits nopērk Ziemassvētku kartītes, aploksnes un markas. Līgu vienīgi apbēdina tas, ka pēdējā laikā diezgan bieži reklāmu izplatītāji savus izdevumus pastkastītēs nevīžīgi iebāž, stūris paliek ārā. Lietū papīrs samirkst. Ja pastkastītē blakus iemet avīzi, arī tā kļūst slapja.

“”Druvu” esmu lasījusi visu mūžu. Katrā numurā ir kāds raksts, kas ieinteresē īpaši, bet izlasu jau visu avīzi. Kur vēl citur uzzināšu par pazīstamiem cilvēkiem, kuri nav gadiem satikti,” pārdomās dalās pastniece Līga Velvele.

Informācija par preses izdevumiem, kurus var abonēt, apkopota katalogā, kuru pastnieks ielicis katrā pastkastītē, kā arī tas pieejams pastā. Laikrakstu un žurnālu abonementu noformēšana iespējama “Latvijas Pasta” abonēšanas interneta vietnē https://abone.pasts.lv, kādā no vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietām visā Latvijā, pie pastniekiem, kā arī zvanot uz “Latvijas Pasta” informatīvo tālruni 27008001, 67008001 vai izmantojot īpašo Abonementa pieteikumu, kas tiek izplatīts kopā ar preses izdevumu abonēšanas bezmaksas katalogu.

Sevišķi izdevīga un ērta ir uzņēmuma piedāvātā bezmaksas e-abonēšanas iespēja interneta vietnē www.abone.pasts.lv – izvēlētos preses izdevumus klients var abonēt, nereģistrējoties sistēmā un maksājot par tiem tiešsaistē, turklāt bez pakalpojuma maksas. Pirms jaunās abonēšanas sezonas “Latvijas Pasts” ir pilnveidojis e-abonēšanas vietni, izveidojot to pārskatāmāku un klientiem ērtāk lietojamu.

Atgādināsim, ka “Druvu” var abonēt arī laikraksta redakcijā, Cēsīs, Gaujas ielā 8.

Abonēšanas kampaņas laikā 2016.gadam tika noformēti 416 353 preses izdevumu abonementi. Vai to, kuri grib būt droši, ka nepaliks bez iecienītās avīzes vai žurnāla, kļūst vairāk, uzzināsim janvārī.