Ziņas

Sabiedrība

Laika zīmju vērotājs jūlijā prognozē vien dažas karstas dienas

Laika zīmju vērotājs no Viļakas Vilis Bukšs jūlijā prognozē dažas karstas dienas, tomēr mēnesis nebūšot pārmēru lietains.

Atskatoties uz laikapstākļiem janvārī, Bukšs savā blogā secina, ka jūlijam jābūt siltam un sausam. Savukārt maijā nozīmīgās dienas liecinājušas, ka mēnesis būs vasarīgi silts un ir gaidāmas dažas karstas dienas, tomēr ne ilgstošs karstums. Tikmēr laikapstākļi 7.janvārī norādījuši uz sausāku un saulaināku laiku pēc 12.jūlija.

Jūlija sākumā vēl esot gaidāmas dažas karstas dienas, tomēr pēc 4.jūlija laiks mainīsies un kļūs mēreni silts. Pēc 12.jūlija varētu biežāk būt pērkona negaisi.

Ja mēneša vidū laikapstākļi galvenokārt būs mainīgi ar īslaicīgu lietu un pērkonu, mēneša izskaņa varētu būt saulaināka un sausāka, vien pēdējās dienās ar pērkona lietusgāzēm.

Bukšs jūliju prognozē nedaudz siltāku, nekā ierasts, un ar nevienmērīgu nokrišņu sadalījumu.

Pēc šodienas, 1.jūlija, iespējams prognozēt ziemas iestāšanos – ja 1.jūlijs ir lietains, ziema būs vēla, bet ja diena ir saulaina un karsta – ziema atnāks agri. Savukārt, ja 25.jūlija rītā ir rasa un migla, atlikusī vasara būs sausa un karsta. Bet ja ap sauli ir mazi mākonīši, ziema būs sniegiem bagāta.