Ziņas

Sports

Laika apstākļi slēpotājus nebiedē

Distancē. Cēsu Sporta skolas audzēknis Dzintars Daļeckis godalgotajās vietās netikaFoto: Māris Buholcs

Priekuļu slēpošanas – biatlona kompleksā aizvadītas Latvijas čempionāta 1.posma sacensības, kas jau ceturto reizi bija FIS sacensību statusā. Sacensības bija īsts pārbaudījums trases uzturētājiem, slēpju sagatavotājiem un pašiem sportistiem, jo laika apstākļi nelutināja. Taču, kā norāda Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule, šādas grūtības jaunos sportistus nebiedē, jo šogad tā ir ikdienas treniņu sastāvdaļa: “Ar prieku jāatzīmē, ka trases Priekuļos bija labā stāvoklī un mūsējie pilnībā izmantoja mājnieku priekšrocības.”

Kopumā sacensības pulcēja vairāk nekā 300 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas un pat Brazīlijas.

Pirmajā dienā sportisti sacentās klasiskajā solī, un vislielāko pārsteigumu sagādāja Cēsu Sporta skolas audzēkne Krista Razgale, uzvarot 5km distancē sievietēm. Tuvāko sekotāju Patrīciju Eiduku no Aizkraukles viņa apsteidza par gandrīz septiņām sekundēm. Trenere norāda, ka tas ir sportistes labākais sasniegums slēpošanā: “Uzvarēt FIS ranga sacensībās slēpošanā izdevies vien nedaudziem Latvijas slēpotājiem.”

Sportiste atzina, ka šis bijis pārsteigums arī viņai pašai: “Paldies jāsaka Latvijas Slēpošanas savienībai, kas deva iespēju doties uz sniega treniņiem Zviedrijā, un tas arī iedeva nepieciešamo sagatavotību.”

Neskatoties uz sarežģītajiem sniega apstākļiem, sporta skolas treneriem izdevās izvēlēties labāko slēpju smēru kombināciju, kas deva rezultātu, jo pie godalgotajām vietām tika vairāki viņu audzēkņi. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Vineta Pētersone S16 grupā un Evelīna Rama S14 grupā.

Latvijas čempionātā S12 grupā sudrabs Ievai Vaļskai, bronza – Signei Miķelsonei. 5.vieta – Kitijai Rozenovai, 6. – Martai Pundurei. S16 grupā 3.vieta Rebekai Raiskai.

V14 grupā otrajā vietā Jānis Rams, 5. – Mikus Cimdiņš. V16 grupā sudrabs Reinim Upenam. V18 grupā 3.vietā Alvis Šķēps. Vēl jāatzīmē, ka S50 grupā uzvarēja cēsniece Inguna Eglīte.

Otrajā sacensību dienā, kad ik pa laiciņam sacensību vietā sagriezās slapja sniega putenis, sportisti sacentās brīvā stila slēpojumā. Šajā distancē teicamu sniegumu parādīja A. Šķēps, uzvarot Latvijas čempionātā V18 grupā. Panākums pašam bija pārsteigums, jo FIS sacensībās kopā startēja V18, V20 un V grupas dalībnieki, un kopējā vērtējumā viņam 24.rezultāts. V18 grupā nedaudz ātrāks bija Lietuvas slēpotājs, bet Latvijas ieskaitē A. Šķēps bija labākais.

Līdzīgs pārsteigums arī Ingai Paškovskai, kurai zelta medaļa un čempiones tituls S grupā. FIS sacensību vērtējumā viņai 4.vieta, bet S grupā zaudēja tikai lietuvietei. Pēc puses distances I. Paškovska bija otrajā vietā FIS ieskaitē, taču otrais aplis vairs nebija tik ātrs. Pēc finiša sportiste atzina, ka labāku rezultātu traucēja uzrādīt nelielas veselības problēmas, kas liegušas dažas dienas trenēties: “Slimība iegrieza, un otrajā aplī bija ļoti grūti, lai arī slēpes šādam laikam trenere bija sagatavojusi ļoti labi. Vienkārši pietrūka spēka.”

Sportiste priekšroku dod biatlonam, tāpēc klasiskajā distancē dienu iepriekš nestartēja. Starts brīvajā stilā bija iespēja pamēroties spēkiem ar sāncensēm, kā arī labs treniņš.

Veselības problēmas traucēja arī pirmās dienas uzvarētājai Kristai Razgalei, kura savā S18 grupā Latvijas čempionātā saņēma sudraba medaļu, bet kopējā ieskaitē šoreiz palika ārpus labāko desmita.

Latvijas čempionāta ieskaitē arī šajā dienā uzvaras svinēja E. Rama (S14) un V. Pētersone (S16).

S12 grupā sudrabs S. Miķelsonei, bronza – K. Rozenovai, 5. – Marta Upmale. S16 grupā 3.vietā Nora Osīte. V14 grupā 2.vietā J. Rams, 3. – M. Cimdiņš. V16 grupā sudrabs Rūdim Balodim, 5. – Kristers Slavēns.

S50 grupā arī šajā distancē labākā bija I. Eglīte.

Tagad Cēsu Sporta skolas labākajiem sportistiem priekšā starptautiskie starti, jo, kā jau rakstīts, četri no viņiem – Krista Razgale, Annija Sabule, Alvis Šķēps un Dzintars Daļeckis – izcīnīja tiesības startēt Latvijas izlases sastāvā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, kas janvāra beigās notiks Austrijā un Lihtenšteinā. Pirmie trīs startēs biatlonā, bet Dz. Daļeckis – slēpošanā. Kopā ar biatlonistiem dosies trenere I. Cekule, bet distanču slēpotājiem palīdzēs trenere Aija Praulīte.

Trešdien jaunie olimpieši saņēma izlašu formas, un biatlona izlase jau tajā pašā dienā devās ceļā, lai pa ceļam treniņu nolūkā startētu Baltijas kausa sacensībās biatlonā, kas nedēļas nogalē notiks Polijā. Šajā nedēļā uz treniņnometni pirms olimpiādes dosies arī distanču slēpotāji.

Jānis Gabrāns