Ziņas

Izklaide

Lāčplēša dienā koncertzālē “Cēsis” izskanēs Latvijas Radio kora jubilejas koncerts

Šodien Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs Latvijas Radio kora 75 gadu jubilejas koncerts – elektroakustisks videostāsts “Lāčplēsis”, aģentūru LETA informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.

“Šis ir ļoti patriotisks stāsts, kura pamatā ir slavenā Aleksandra Rusteiķa filma “Lāčplēsis”. Mūsu gadījumā šī filma par Latviju, par Latvijas nākotni, par Latvijas sapņiem tiks savienota kopā ar alternatīvu skaņas celiņu. Muzikāli savienosies gan speciāli komponēta elektroniskā mūzika, gan Latvijas Radio kora senākie ieraksti, gan arī dzīvais izpildījums. Tā būs mūsu versija par ideālo Latvijas valsti,” stāsta Latvijas Radio kora diriģents Sigvards Kļava.

Elektroakustiskais videostāsts apvieno mūsdienu kora un vokālo mūziku ar vēsturisku kino materiālu – Latvijas Kultūras kanonā iekļauto Rusteiķa 1930.gadā veidoto mākslas filmu “Lāčplēsis”. Šī filma tika veltīta Latvijas neatkarības desmitgadei un kļuva par nozīmīgu notikumu Latvijas kultūras dzīvē.

Filmas darbība risinās divos laikmetos – mītiskajā un Latvijas brīvības cīņu laikā. Līdzīgi arī projekta muzikālais “celiņš” ir veidots divos paralēlos slāņos, saglabājot oriģinālo filmas mūziku un papildinot ar 20.gadsimta pirmās puses kora mūzikas izcilākajiem piemēriem. Koncertā sinhronizēsies dzīvā izpildījuma burvīgums ar filmas oriģinālierakstu, bet dzīvās elektronikas skaņuraksts ar Kristapa Pētersona kontrabasa solo.

Cēsīs ir senas valsts svētku svinēšanas tradīcijas, tostarp lāpu gājiens un svecīšu iedegšana Lāčplēša dienā. Latvijas Radio kora jubilejas koncerts “Lāčplēsis” ir koncertzāles “Cēsis” dāvana cēsniekiem un pilsētas viesiem svētkos, un tā sākums paredzēts plkst.20 pēc pasākumiem Pils parkā.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, kā arī “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un mājaslapā “www.bilesuparadize.lv”.