Ziņas

Sabiedrība

Lāčplēša dienā Cēsīs piedzimuši četri puikas

Kuplā ģimene. Santa Lemeša un Mārtiņš Bačkins ar 11.novembrī dzimušajiem dvīņu brālīšiem Jāni un Mārtiņu.Foto: Māris Buholcs

Cēsīs, iestājoties 11. novembrim, pasaulē bija gatavi nākt dvīņu puikas, kuriem vecāki ir no Priekuļu pagasta. Līdz
pusdienas laikam vēl divas māmiņas pasaulē laida dēliņus.

Pulksten divos naktī, kā arī divos un minūtē ar ķeizargriezienu bija klāt Jānis un Mārtiņš Bačkini, mammas Santas Lemešas un tēta Mārtiņa Bačkina dēli, trīsarpus gadus vecās māsiņas Alises Lemešas dvīņu brālīši.

Dagnija Jāvalde – ārste, kura bērnus pieņēma, – ir priecīga, ka māte bērnus iznēsājusi veiksmīgi. Tas, ka dvīnīši dzimst nedaudz ātrāk, jau ierasts. Slimnīcā mazajiem jaundzimušo palātā tagad nodrošināti labi apstākļi. Siltumgultiņā dvīnīši turpina viens otru just tāpat kā pie māmiņas. Lai gan dzimuši reizē, ārste teic, ka dienās katrs būs savā izskatā. Māte spriež, ka dēli augs un veidosies līdzīgi tēvam un vectēvam, kuru vārdi viņiem ir doti. Jānis dzimšanas brīdī svēra 2749, Mārtiņš 2763 gramus.

“Tad, kad uzzinājām, ka mums būs dvīņi, Mārtiņš jutās pārsteigts, smaidīja visu dienu,” stāsta bērnu māte Santa un piebilst, ka ģimene ļoti gaidījusi īsto brīdi, ir zināms arī, kā tiks sagādātas nepieciešamās lietas.

Lāčplēša dienā līdz pusdienas laikam Cēsu Dzemdību nodaļā bija piedzimuši vēl divi puikas. Mediķi atturējās prognozēt, kas būs līdz vakaram. Šis ir otrais dvīņu pāris, kas šogad dzimis Cēsu slimnīcā. Mediķi zina teikt par vēl vienu ģimeni, kura gaida dvīņus, un tie Cēsīs varētu nākt pasaulē decembrī.