Ziņas

Redzeslokā

Lācenes Ilzītes brieduma jubileja

Sākums. Zvērkopē Velga Vītola pirms 21 gada ar jaundzimušo lācēnu, kas saņēma vārdu Ilze.Foto: no Velgas Vītolas arhīva

Visā Latvijā populārā lācene Ilzīte vakar (11.01.2022.) svinēja savu 21.dzimšanas dienu. “Druva” par lācenīti un viņas izauklētāju, Līgatnes dabas taku zvērkopi Velgu Vītolu rakstījusi daudzkārt.

Atcerēsimies, ka lācenīte Līgatnes dabas takās piedzima 2001.gada 11.janvārī, bet mazulītes mamma jaundzimušo nepieņēma. Tad rūpes par 500 gramu smago lāčubērnu uzņēmās V.Vītola.

Mazā dzīvnieciņa pirmais dzīves posms zvērkopei nebija viegls, lācēns prasīja nepārtrauktu uzmanību un rūpes, arī naktsmieru, kā jau īsts jaundzimušais. Tagad Ilzīte ir sasniegusi kārtīgas lāču mammas svaru -150 kilogramu, bet, domājams, tāpat gaida “audžumāti” Velgu.

Kā jau visus divdesmit gadus, arī vakar lācene saņēma īpašu svētku torti, ko gatavo no riekstiem, zivīm, ogām, medus un citiem ķepaiņu iecienītiem našķiem.

Dabas aizsardzības pārvalde, kuras pārziņā ir Līgatnes dabas takas, stāsta, ka arī šogad tāpat kā pērn pandēmijas ierobežojumu dēļ Ilzītes dzimšanas diena svinēta šaurā lokā – kopā ar Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem.

Ziema gan tradicionāli lāčiem ir guļas laiks, taču Ilzīte ne reizi nav mēģinājusi doties ziemas guļā. Lāčiem, kas dzimuši un dzīvo nebrīvē, tas nav nekas neparasts, skaidro Dabas pārvalde. Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 21 gads ir spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas ir jau ievērojams mūžs.