Ziņas

Sabiedrība

Lācenei Ilzītei rīkos dzimšanas dienas svinības

Šīs nedēļas izskaņā, 11. janvārī plkst. 14, Līgatnes dabas takās notiks lācenes Ilzītes dzimšanas dienas svinības, tā informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange. Viņa pastāstīja, ka par godu šim notikumam Ilzīte saņems īpašu torti, kas gatavota no dažādiem lāču gardumiem – laša, riekstiem, medus, biezpiena un citiem.

Kā jau ierasts, torti pasniegs viņas „audžumamma”, Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola.

Kā norāda I.Lange, lācene Ilzīte ir Latvijas slavenākais lācis, jo to izaudzināja cilvēks – zvērkope Velga Vītola. Ilzītes augšanai ir sekojusi līdzi vai visa Latvija. Lācene Ilzīte ir arī slavena “aktrise un fotomodele” gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām, jo ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Pēc I.Langes, teiktā, uz lācenes Ilzītes dzimšanas dienas svinībām laipni gaidīti gan Ilzītes atbalstītāji, gan ikviens interesents, kam patīk Latvijas daba.

*Uzziņai:

 Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī Līgatnes dabas takās – šogad Ilzītei aprit 14 gadu.

 Lāceni Ilzīti ir izaudzinājusi Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola, jo māte no Ilzītes atteicās uzreiz pēc tās dzimšanas.

 Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd ir kārtīga lāča svarā – apmēram 150 kg.

 Ilzītes lielākie kārumi ir medus, rieksti, svaigas zivis – laši un skumbrijas, un kaltēti liellopu kuņģīši.

 Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Sagatavojusi Anda Dzenža