Ziņas

Sabiedrība

Labs ceļš uz Rāmuļiem

Tie, kuriem ikdienā nācās mērot ceļu no Cēsīm uz Vaivi un tālāk uz Rāmuļiem, beidzot var uzelpot, jo viss 15,5 km garais posms ieguvis cieto segumu. Pirms pāris gadiem dubultā virsmas apstrāde tika veikta ceļa posmam no Kaķukroga līdz Rāmuļiem, tikko šādu apstrādi piedzīvoja arī posms Krīvi – Kaķukrogs gandrīz trīs kilometru garumā.

Vaives pagasta pārvaldes vadītāja Valda Zaļaiskalna atzīt, ka nupat sakārtotais ceļa posms vēl jāpiebrauc, jo akmentiņi vēl lido pa gaisu, bet tagad vaivēnieši jūtoties kā iecelti saulītē. Lai arī minēto grants seguma posmu centās uzturēt, netrūka periodu, kad ceļa stāvoklis rosināja braukt līkumu pa asfaltu. Tagad tas vairs nebūs nepieciešams. Darbus veica VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, taču novada pašvaldība regulāri viņiem atgādināja, ka šis posms ir nepabeigto darbu sarakstā.

Notikušās pārmaiņas novērtē ne tikai Vaives pagastā dzīvojošie. Kā norāda V. Zaļaiskalna, jau pēc posma Vaive – Rāmuļi sataisīšanas bijis jūtams pozitīvs efekts: “Pa šo ceļu palielinājās transporta plūsma no Skujenes puses. Gribu minēt vēl kādu pozitīvu efektu. Daži zināmi pagastā dzīvojošie jaunieši pēc augstskolas beigšanas domāja, kur strādāt un dzīvot. Kad ceļš bija sakārtots, viņi atzina, ka palikšot uz dzīvi tepat, jo tagad viegli nokļūt gan uz māju, gan darbu. Tikko nodotais ceļa posms to veicinās vēl vairāk, jo tagad līdz novada centram nokļūsim dažās minūtēs.”

Cēsu novada pašvaldībā informē, ka joprojām turpinās aktīvi darbi pilsētas infrastruktūras uzlabošanā. Vairākām ielām šovasar veikta virsmas divkāršā apstrāde, pie cietā seguma tikusi Oktobra, Ezera, Pērļu iela no Ezera līdz Noras ielai un Noras iela no Ezera līdz Dzintara ielai. Plānots apstrādāt arī Alfrēda Kalniņa un Dzintara ielu no Festivāla līdz Celtnieku ielai. Lai savāktu virsūdeņus un neizskalotu atjaunotās ielas, Dzintara, Ezera un Festivāla ielā iestrādātas līniju gūlijas.

Jau vairāk nekā mēnesi cēsnieki var izmantot atjaunoto un labiekārtoto Lielo Kalēju ielu. Tajā veikta gāzes un telekomunikācijas inženiertīklu izbūve, kā arī ieklāts šķeltais bruģis.
Turpinās remontdarbi Saulrītu ielā, ko plānots pabeigt līdz gada beigām. Cēsu pilsētā un Vaives pagastā daudzviet atjaunots grants segums, kopumā ieklāti aptuveni 600 kubikmetri grants.