Ziņas

Sabiedrība

Labo ielas, ne bedrītes

Skaista un droša. Līgatnē Spriņģu ielā tiek atjaunots ielas segums.Foto: Sarmīte Feldmane

Līgatnē patlaban notiek plaši ielu remonti.

“Katru pavasari remontēt bedrītes un ieguldīt lielus līdzekļus nav ekonomisks risinājums, esam sākuši mērķtiecīgi īstenot novada ielu sakārtošanu,” stāsta Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins, piebilstot, ka darbi tiek sākti tajās ielās, kuras ir vissliktākajā stāvoklī un pa kurām vislielākā satiksmes intensitāte.

Šovasar darbi tiek veikti Brīvības ielā. Šo ceļu izmanto skolēni, ejot uz skolu, tie, kuri dodas kājām vai brauc uz Gaujasmalu, Līgatnes dabas takām. Dārza ielā tiek ierīkota mūsdienīga autobusa pieturvieta, lai pasažieriem būtu ērta iekāpšana. Vēl tiek kārtīgi remontēta Spriņģu iela, kas ved uz rehabilitācijas centru “Līgatne”, uz Kārļiem. Skaļupes ciemā ielu remonts nav bijis ļoti sen. Pa to brauc ne tikai vietējie iedzīvotāji, arī rehabilitācijas centra klienti, tūristi uz padomju bunkuru.

“Tā ir ilgtermiņa programma – sakārtot novada asfaltētās ielas. Šīgada darbi izmaksās 125 tūkstošus eiro, 25 procenti naudas ir no pašvaldības budžeta, bet pārējo ņemam kredītā no Valsts kases. Patlaban kredīts ir ļoti lēts. Ar naudu, ko ik gadu tērējam bedrīšu remontam, segsim kredītu,” pastāsta novada vadītājs un paskaidro, ka līdz šim ielu sakārtošanai pašvaldībai bijis grūti nodrošināt līdzfinansējumu. Pēc veiktās reorganizācijas domē un komunālajā saimniecībā augusi efektivitāte un ir nauda ielu remontam.

Nākamgad tiks remontēta Dārza iela Augšlīgatnē, pa kuru iedzīvotāji dodas uz ambulanci, paredzēts arī atjaunot Ošu ielas segumu. Tiks izstrādāts projekts Ķempju ielas rekonstrukcijai, kur līdztekus seguma atjaunošanai tiks sakārtota arī lietus ūdens novadīšana.