Ziņas

Sabiedrība

Labiekārtošana, domājot par tūristu ērtībām

Ar skatu uz ezeru. Lai noraudzītos ezera vizmā, pētītu saulrieta atspīdumus vai arī lai noliktu drēbes pirms peldes, Raiskuma ezera krastā šovasar kājāmgājēji un velosipēdisti daudzkārt izmantojuši uzstādītos soliņus.Foto: Aivis Riekstiņš

Pavisam drīz, kad beigsies aktīvā tūrisma sezona, Pārgaujas novada kempinga “Apaļkalns” vadītājs Juris Leimanis pats dosies braucienā pa novadu. Viņš ir gatavs skatīt, kā laika zoba un cilvēku aktīvas klātbūtnes rezultātā tagad izskatās viņa uzstādītie soliņi. Tie ir Raiskuma ezera krastā, bet lielie plakāti ar tūrisma kartēm ir uzstādīti divās vietās uz novada robežām.

“Karti, kas ir uz Cēsu robežas pie Raiskumkroga, novietoju pagājušajā gadā. Tieši tāda pati Pārgaujas novada karte tagad ir pie ceļa, pa kuru dodas uz Līgatnes pārceltuvi. Cilvēki vasarā ļoti aktīvi izmanto pārceltuvi pie Gaujas, viņi tur arī pastāv, tāpēc domāju, ka šajā vietā informācijas iegūšana ir īsti vietā,” stāsta Juris Leimanis un turpina: “Soliņu uzstādīšanu pie ezeriem turpināšu arī šogad. Pagājušajā gadā nācu ar šādu iniciatīvu, un novada pašvaldību tā ieinteresēja. Pašvaldība bija izsludinājusi projektu konkursu vietējo cilvēku sabiedriski derīgām iniciatīvām, solot piešķirt finansējumu. Ikviens varēja iesniegt idejas, kuru īstenošana noderētu daudziem.

Mans projekts par soliņiem ezera krastā tika atbalstīts ar 400 eiro, idejas īstenošanai pieliku klāt tikpat daudz personīgos līdzekļus, un iznāca acīm redzami paveikts darbs. Šogad atkal iesniedzu savu projektu pašvaldības izsludinātajā konkursā. Soliņus varētu uzstādīt arī apkārt Auciema ezeram. Vēl esmu iecerējis tūristu takās un vietās, kur pie ezera atpūšas arī netālu dzīvojošie, uzstādīt plakātus ar noteikumiem, atgādinot, ka apmeklētāji atrodas Gaujas nacionālajā parkā. Tā aicināšu cilvēkus cienīt tos, kuri rūpējas par labiekārtošanu. Apskatot pirms kāda laika manu marķēto riteņbraucēju taku, tikai vienā vietā pamanīju, ka norāde ir noplēsta. To atjaunošu.”
Soliņus, kas izvietoti ezermalā, Juris Leimanis izgatavojis pats. Vienīgi iegravējumu kokā, kas apmeklētājiem apliecina par to izcelsmi ar uzņēmuma “Apaļkalns” un pašvaldības vārdu, veicis cits uzņēmējs.