Ziņas

Sabiedrība

Labiekārto Jaunpiebalgas kapsētu

Acīmredzamas pārmaiņas. Kapliča, kas atrodas Jaunpiebalgas kapsētā, piedzīvojusi pozitīvas pārmaiņas.Foto: Ilze Fedotova

Šovasar pozitīvas pārmaiņas var ieraudzīt Jaunpiebalgas kapsētā. Tur ik pa laikam notiek labiekārtošanas darbi, nu jaunu jumta segumu ieguvis arī kapličas zvanu tornis.

Rezultātu var ieraudzīt katrs, kurš dodas uz kapsētu apraudzīt tuvinieku kapu kopiņas. „Pašvaldībai rūp kapsētas sakārtošana. Šovasar kapličas zvanu tornim tika nomainīts jumts, to veica firmas meistari, jo darbi bija visai sarežģīti. Vecais skaidu jumts jau savu bija nokalpojis, ilgi nebija mainīts. Meistariem bija jāpielāgojas apstākļiem. Ja bija paredzamas bēres, tad darbi bija jāpārtrauc. Tas tika izdarīts pirms kapusvētkiem, lai cilvēkiem būtu prieks par sakoptību. Arī kapličas telpā ir kas jauns – sagādāti soliņi. Paveikti arī citi darbiņi – savesti kārtībā vārtu stabiņi un tamlīdzīgi. Pirms pāris gadiem tika atsvaidzināta kapličas fasāde, tagad ir pabeigts vizuālais tēls,” klāsta kapsētas uzraugs Artūrs Tentelis un min, ka tāpat arī atjaunots kapsētas mūris.

Jaunpiebalgas kapi ir vieni no vecākajiem visā Latvijā. „Kapsētā atdusas daudzi cilvēki arī no tuvējiem pagastiem, ne tikai no Jaunpiebalgas. Darba vasarā netrūkst. Zāle aug naski. Tur, kur pirms kāda laika nopļāvu zāli, jāsāk jau no otra gala. Pamazām darbi rit uz priekšu. Pirms kapusvētkiem cilvēki nāca, sakopa kapu kopiņas. Tagad ir tāds laiks, kad iestājas pauzīte, nāk tikai, lai no vāzēm izņemtu vītušos ziedus,” tā A.Tentelis.