Ziņas

Sports

Labdarības spēle ratiņbasketbolam

Cēsu sporta kompleksā pagājušajā nedēļā notika labdarības spēle basketbolā “Mūziķi izaicina medijus”, kurā piedalījās populāri Latvijas mūziķi un sporta žurnālisti. Visi ienākumi no spēles tika ziedoti ratiņbasketbola attīstībai, lai Latvijas izlase varētu pilnvērtīgāk sagatavoties startam Eiropas čempionātā, kas notika nākamgad.

Mūziķu komandā spēlēja Valters un Kaža, Lauris Reiniks, puiši no grupām “Double Faced Eels”, “Melo-M”, “Gain Fast” un citi. Komandas kapteinis bija Mārtiņš Freimanis, kurš laukumā gan nedevās, jo bija noķēris vīrusu un komandu vadīja no rezervistu soliņa. Mediju komandas rindās bija redzami Latvijas trīs lielāko televīziju, kā arī vairāki rakstošie žurnālisti no dažādiem medijiem. Basketbola šovu vadīja Armands Simsons un mūsu novadnieks Uģis Joksts. Viņš “Druvai” atzina, ka vienmēr ir patīkami būt savā dzimtajā pilsētā, jo šurp atbraukt sanāk samērā reti. “Ratiņbasketbolu esmu gatavs atbalstīt vienmēr, tāpēc bez domāšanas piekritu pildīt šo uzdevumu. Zinu, kā tie džeki, kuri spēlē ratiņbasketbolu, strādā. Slavējami, ka viņi nesūrojas par savu likteni, bet sēžas ratiņos un spēlē. Ceru, ka šis pasākums daudziem parādīja, kas ir ratiņbasketbols, ka tā ir atraktīva un azartiska spēle,” teica U.Joksts.

Labdarības spēli rīkoja Latvijas basketbola savienība (LBS) un, kā pēc spēles, kas noslēdzās neizšķirti 43:43, paziņoja LBS ģenerālsekretārs Arvīds Grigalāvičus: “Spēlē starp mūziķiem un žurnālistiem uzvarējis ratiņbasketbols!” “Druvai” viņš paskaidroja, ka šāda spēle – mūziķi pret medijiem – rīkota pirmo reizi: “Bez oficiālām sacensībām nepieciešamas arī šādas labdarības spēles, pievēršot sabiedrības uzmanību sociāliem aspektiem, šajā gadījumā vēlreiz atgādināt, ka starp mums ir cilvēki, kuri savu ikdienu pavada ratiņkrēslā. Bet kopīgiem spēkiem mēs varam dot viņiem iespēju atrasties sporta zālēs un pārstāvēt Latviju arī starptautiskajā arēnā.”

Spēles pārtraukumā ratiņbasketbolisti rādīja savu māku basketbola spēlē, un sanākušie varēja redzēt, ka laukumā patiešām valda azarts, ātrums, ka spēle ir aizraujoša un skatāma.

Mūziķu komandas rindās spēlēja arī Cēsu domes izpilddirektors Jānis Rozenbergs, kurš atzinīgi novērtēja vietas izvēli šai labdarības spēlei: “Ir patīkami, ka Cēsis izvēlas par šādu nozīmīgu pasākumu norises vietu. Te notika LBL zvaigžņu spēle, tagad šis labdarības mačs, laikam patīk vieta un mūsu skatītāji. Esam par to, lai šādi pasākumi notiktu arī turpmāk. Priecē, ka šī labdarības spēle sarīkota ratiņbasketbola atbalstam, jo Cēsīs tā tradīcijas ir nopietnas. Ceram, ka tas būs papildu stimuls sporta veida attīstībai.”

Par vienu no šova varoņiem kļuva arī Kaža no “Putnu balles”, kuram tieši pasākuma vakarā apritēja 20 gadi. Uz “Druvas” jautājumu, vai vieglāk ir būt laukumā, vai ar mikrofonu uz skatuves un televīzijā, jubilārs ar smaidu atbildēja: “Tā kā man sācies trešais gadu desmits, grūtāk ar fiziskajām aktivitātēm, bet kaut ko jau cenšos padarīt. Lai gan dziedāšana un televīzijas šovu vadīšana arī nav nekāda adīšana, bet prasa krietnu fizisko slodzi.”

Mūziķu komandā aktīvs bija arī Lauris Reiniks, kurš pastāstīja, ka ikdienā ejot uz trenažieru zāli, bet tur nevajagot tik daudz skriet, tāpēc tagad esot nodzinies pamatīgi: “Basketbolu nebiju spēlējis gadus piecus, nolēmu pamēģināt un ir labi. Veselīgi reizēm izbaudīt šādu slodzīti, jo ikdienā jau nesanāk. Ir interesanti piedalīties šādā pasākumā, vispār ir labi būt neikdienišķos sarīkojumos.”

Sporta žurnālistiem vairāk par sportu jāstāsta un jāraksta, tāpēc iespēju pašiem uzspēlēt visi uztvēra ar prieku. LNT sporta ziņu vadītājs Lauris Lizbovskis norādīja, ka īpaši svarīgs bijis šīs spēles uzdevums – atbalstīt ratiņbasketbola attīstību: “Ja šī būtu vienkārši spēle mūziķi pret medijiem, nezinu, vai būtu braucis, bet tā kā tā bija kā labdarības spēle, veltīta ratiņbasketbolam, sapratu, ka man te jābūt. Priecē, ka ratiņbasketbols Latvijā attīstās. Arī tas, ka arvien vairāk sporta zāles kļūst pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslos, lai viņi var ne tikai vērot spēles, bet arī paši nodarboties ar basketbolu.”

Spēles komisāra lomā iejutās Kaspars Upacieris, kura prasmīgā vadībā komandas gan tika pie papildu punktiem, gan zaudēja jau iegūtos par aizdomīgu vai nepilnvērtīgu spēli. “Grūti būt spēles komisāram, to ieraksti pirmajā lapā,” pēc spēles “Druvai” atzina K.Upacieris.