Ziņas

Sabiedrība

Labdarības andele

Ieinteresētas. Labdarības andeles laikā ģimenes labprāt gan ziedoja dažādas bērniem noderīgas mantas, gan par ziedojumiem tās iegādājās.Foto: Iveta Rozentāle

Sabiedriskā labuma organizācijas “Brīnum­māja” organizētā labdarības kampaņā “No manas rotaļu kastes tavējai” Cēsīs savākti 675 eiro, kas dos iespēju 15 bērniem vecumā līdz trīs gadiem konstatēt attīstības traucējumus, nodrošinot bezmaksas Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku.

Labdarības kampaņas pirmajā posmā ģimenes ziedoja dažādas mantas, rotaļlietas, grāmatas, spēles, sporta un mākslas piederumus, bērnu mēbelītes, ko par ziedojumiem varēja iegādāties citas ģimenes. Kampaņas laikā “Brīnummājas” vadītāja Liena Graudule “Druvai” pauda, ka organizācija cer savākt ziedojumus vismaz 300 eiro apmērā, tagad summa ir pārsniegta pat uz pusi. L.Graudule teic: “Ļoti priecājamies. Daudzi cilvēki ziedoja lielākas summas, lai atbalstītu akcijas mērķi. Saku paldies ikvienam, kurš ziedoja mantas un apmeklēja labdarības andeli. Būs nodrošināta iespēja 15 bērniem agrāk atklāt attīstības traucējumus, līdz ar to saņemt agrīnu palīdzību, kas var būtiski ietekmēt bērna turpmāko attīstību.”

Ar ziedojumiem būs iespējams palīdzēt bērniem, kuriem vēl nav noteikta diagnoze, bet kuru attīstībai atbalsts ir nepieciešams. Liena Graudule skaidro: “Kādreiz bērniņam vairāki attīstības rādītāji ir pat virs normas, bet ir viens, kur atbalsts nepieciešams. Tāpat kādas attīstības grūtības var agrīni liecināt par nopietnākiem traucējumiem, ko ir svarīgi laikus pamanīt.”

Mamma Iveta kopā ar meitu Nikolu bija brīvprātīgās, kas gan ziedoja mantas, gan palīdzēja sagatavoties andelei un tirgoties. Iveta teic: “Mans septiņgadīgais dēls Jānis, kuram ir autisma traucējumi, pateicoties visām terapijām, šogad parastā skolā beigs pirmo klasīti. Tāpēc redzu, cik būtiska ir agrīnā diagnostika, lai bērnam sniegtu atbalstu. Dēlam bija tikai trīs gadi, kad konstatēja traucējumus, nu, jau četrus gadus regulāri darbojoties, bērns ļoti labi progresē.”

Liena Graudule vērtē, ka iegādāties līdzcilvēku saziedotās mantas ir citādāk, nekā tās pirkt lietoto preču veikalā. Te tās nav bezpersoniskas, turklāt pircējs zina, ka viņa samaksātā summa nonāks labdarībai. Un tam klāt ir vēl viens pozitīvs aspekts, proti, šādi ģimenes parāda savas rūpes par vidi un planētu, neizmet to, kas citiem ir noderīgs, bet lietām tiek dota otra dzīve. “Tāpēc šis ir ļoti sirdi sildošs pasākums,” saka L.Grudule.

Tagad, kad līdzekļi savākti, “Brīnummāja” aicina pieteikt bērnus līdz trīs gadu vecumam, ja ir pamatotas aizdomas (ārst­nieciskās personas atzinumus vai norīkojums) par iespējamiem attīstības traucējumiem, lai bez maksas veiktu funkcionālās attīstības diagnostiku.

Ziedojumu kampaņas organizēšana notiek “Brīnummājas” kapacitātes veicināšanas projekta “Atspēriens” ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Nor­vēģijas grantu programmu “Ak­tīvo iedzīvotāju fonds”. Tā bija “Brīnummājas” pirmā labdarības andele un otra lielākā ziedojumu vākšanas akcija, līdz šim organizācija līdzekļus piesaistījusi, startējot projektos.