Ziņas

Sports

Labākos suminās joprojām attālināti

Laureāts. Viens no Cēsu Sporta skolas pagājušā gada laureātiem ir basketbolists Toms Līnis (56.numurs), kurš iekļuva Latvijas U16 izlasē.Foto: no albuma

Otro gadu Cēsu Sporta skolas audzēkņiem nav iespējams reizi gadā sanākt kopā, lai tradicionālajā pasākumā “Cēsu pilsētas Sporta skolas laureāts” suminātu labākos.

Šoreiz pasākumam jubileja, tas notika jau 30.reizi. Lai iegūtu nomināciju, audzēkņiem jāizcīna godalgota vieta valsts mēroga sacensībās vai jāpārstāv Latvijas izlase starptautiska mēroga sacensībās.

Kā norāda Cēsu Sporta skolas direktore Rudīte Vanadziņa, aizvadītais gads bijis izaicinājumiem bagāts, piedzīvots ilgstošs periods bez sacensībām, tāpēc lūgts treneriem izvirzīt sveikšanai tos, kuri centīgi apmeklējuši treniņus, parādījuši savu sportisko varēšanu, gribēšanu, kā arī pilnveidojuši savus sportiskos rezultātus.

“Ir prieks gan par audzēkņiem, gan treneriem, kuriem nācās meklēt dažādus risinājumus treniņiem, kad zālēs trenēties nevarēja. Basketbolistiem bija jāiet slēpot, kas tomēr ir kas nebijis, bet treneri gāja, darīja, motivēja audzēkņus, un visi pelnījuši uzslavas,” uzsver direktore.

Viņa arī stāsta, ka visi laureāti zināmi, bet viņu sveikšana vēl nav notikusi, to plānots īstenot “burbuļos”, sporta veidu treniņgrupās. Treneri ieplānos laiku, kad skolas vadība dosies pie audzēkņiem, lai satiktu viņus, pasniegtu sagatavotos suvenīrus un atzinības rakstus.

Nedaudz ieskatīsimies garajā laureātu sarakstā, minot tos, kuri spējuši sevi parādīt gan Latvijas, gan starptautiskajā arēnā.

Basketbolā vietu U-16 izlases sastāvā izcīnīja Toms Līnis, bet Miks Zviedrāns iekļauts U-15 izlases kandidātu sarakstā. Jāņem vērā, ka konkurence jauniešu basketbolā ir ļoti sīva, mazajām sporta skolām nav viegli konkurēt ar lielo pilsētu sporta skolām un klubiem, tāpēc ikviens, kurš iekļūst izlasē, ir pelnījis atzinību.

Florbolā vairāki sporta skolas audzēkņi veiksmīgi sevi apliecinājuši virslīgas komandas “Lekrings” sastāvā, aizvadītajā sezonā izcīnot bronzas medaļas. Un tie ir: Bruno Beķeris, Jorens Malkavs, Krišjānis Tiltiņš, Artūrs Lazdiņš, Kristiāns Kociņš.

Latvijas U-19 izlases sastāvā J. Malkavs un K. Tiltiņš pērn startēja Pasaules čempionātā un izcīnīja 5.vietu. Pasaules čempionātā vīriešiem izlases sastāvā iekļuva K. Tiltiņš, arī šī izlase čempionātu noslēdza 5.vietā.

Volejbola nodaļas audzēkņiem klasiskā volejbola sacensības nenotika, viņi spēļu pieredzi atguva tikai vasarā, piedaloties Latvijas čempionātā pludmales volejbolā un vasaras spēlēs. Kārlis Jaun­džeikars un Matīss Šalkovskis izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā zēnu U-16 un U-18 vecuma grupās. U-20 vecuma grupā 2.vietu ieguvušais Gustavs Auziņš bija arī Latvijas U-17 izlases dalībnieks Eiropas čempionātā.

Futbola nodaļas talantīgākie audzēkņi šo vasaru veiksmīgi aizvadījuši reģiona izlases sastāvā, trenējoties un sacenšoties reģionālo izlašu turnīrā. Vidzemes reģiona U-14 izlases sastāvā Matīss Kalnietis izcīnīja 3. vietu. Vidzemes reģiona U-13 izlases sastāvā Matīsam Romam, Emī­lam Tomasam un Kārlim Šņe­p­stam 4. vieta. Hugo Beķeris U-12 vecuma grupā panākumus guvis komandas “JDFS ALBERTS” sastāvā Rīgas jaunatnes čempionātā – 3.vieta.

Vieglatlētikas nodaļas vadošie audzēkņi aizvadīja panākumiem bagātu vasaras sezonu Latvijas un Baltijas čempionātos. Kopumā 20 audzēkņi izcīnījuši godalgotas vietas. Baltijas čempionātā, pārstāvot Latvijas izlasi, Robertam Glazeram 1.vieta U-18 grupā krosā un 1500 m distancē, Vinetai Krūmiņai 1. vieta diska mešanā un 3. vieta iegūta lodes grūšanā U-20 grupā, Renātam Lācim U-20 grupā 3. vieta 400m/b skrējienā, Elizabetei Cīrulei iegūta augstā 4. vieta Baltijas čempionātā U-16 grupā.

Šogad gandrīz 70 godalgotu vietu ieguvuši Orientēšanās nodaļas audzēkņi, piedaloties Latvijas, Baltijas, Eiropas un pat Pasaules čempionātos. Latvijas izlases sastāvā Baltijas čempionātā startējuši – Jēkabs Graudums, Lauma Jānelsiņa, Matīss Timermanis, Leonarda Baltiņa, Kristīne Brun­e­re un Rūta Dāboliņa; Leon­arda (S18), Kristīne (S) un Rūta (S16) izlases sastāvā piedalījās arī Eiropas čempionātos, bet Kristīne pārstāvēja Latvijas junioru izlasi Pasaules junioru čempionātā.

Slēpošanas un biatlona nodaļai 2021. gada ziemas sezonas sacensības Latvijā gāja secen, bet izdevies izcīnīt ļoti daudz medaļu vasaras biatlonā un rollerslēpošanā. 30 audzēkņi izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas čempionātos.

Rūdis Bišers un Elizabete Slotiņa startēja Latvijas izlases sastāvā Baltijas čempionātā vasaras biatlonā.

Estere Volfa startēja Pasaules čempionātā distanču slēpošanā gan junioru, gan pieaugušo konkurencē. Signe Miķelsone startēja Pasaules čempionātā biatlonā jauniešiem Austrijā, bet Rūdis Balodis Latvijas izlases sastāvā startēja Pasaules Kausa izcīņā.

Sakot paldies visiem jaunajiem sportistiem, treneriem un audzēkņu vecākiem, Sporta skolas direktore neslēpj, ka gaida brīdi, kad beidzot atkal varēs pasākumu “Sporta laureāts” sarīkot klātienē: “Tas tiešām būs liels notikums, ko gaida visi. Pēc viena gada izmēģinājuma šo pasākumu rīkot kopā ar pieaugušajiem atgriezīsimies pie ierastā formāta, kad savus laure­ātus sveiksim savā pulkā.”