Ziņas

Sports

Labākie saņem apbalvojumus

Novērtēti. Latvijas Florbola savienība novērtējusi Ērika Bauera darbību tiesneša amatā, kā arī Maijas Zēmeles – Baueres paveikto treneres amatā. Foto: no albuma

Jau ierasti vasaras vidū Latvijas Florbola savienība par Latvijas čempionāta sezonas laikā ieguldīto darbu un demonstrēto sniegumu apbalvo visu četru pieaugušo līgu, kā arī visu jauniešu vecuma grupu un veterānu līgas rezultatīvākos florbolistus, labākos spēlētājus, labākos trenerus, kā arī labākos tiesnešus.

Šogad pasākums notika Ventspilī, apbalvoto vidū arī vairāki no Cēsu novada florbola sai­mes.

Latvijas Bērnu un jauniešu čempionātā meitenēm U12 grupā kā labākā aizsardze tika godināta Olīvija Jarohoviča (CPSS/ “Lekrings”), bet zēniem U12 grupā labākais aizsargs -    Lauris Šterns (CPSS/“Lekrings”).

Latvijas Veterānu čempionātā balvu kā rezultatīvākais spēlētājs 35+ līgā saņēma Ēriks Akulovs (“Lekrings” Sr.). Viņa rēķinā 26 gūti vārti un 26 rezultatīvas piespēles.

Vīriešu 2. līgā kā rezultatīvākais spēlētājs tika sveikts Jānis Preimanis (Līgatne), kurš 20 spēlēs guva 46 vārus un izdarīja 31 rezultatīvu piespēli.

ELVI vīriešu līgā par labāko uzbrucēju atzīts Edgars Puriņš (“Lekrings”), par labāko aizsargu – Artūrs Jurševskis (“Lekrings”). Viņi abi iekļauti arī čempionāta simboliskajā izlasē.

Latvijas čempionāta īpašo balvu kā labākais tiesnesis saņēma arī Ēriks Bauers, bet kā labākā jaunatnes trenere Maija Zēmele – Bauere (CPSS/“Lekrings”).

Jāatzīmē, ka Ēriks Bauers ir pirmais no Cēsu puses, kurš saņēmis balvu kā labākais tiesnesis, pirmais, kurš regulāri tiesā virslīgas spēles. Balva arī viņa pāriniekam Ilmāram Podniekam no Valmieras, jo gandrīz visas spēles abi tiesājuši kopā. Šogad abiem tika uzticēts tiesāt arī 1.līgas superfinālu arēnā “Rīga”.

Ēriks atzīst, ka tiesāts samērā daudz spēļu abās spēcīgākajās līgās, tomēr novērtējums viņu paveiktajam šajā sezonā bijis patīkams pārsteigums.

Ar tiesāšanu viņš nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadu un 2013.gadā saņēma balvu kā labākais jaunais tiesnesis. Sācis jaunatnes līgā, tā lēnām kāpis uz augšu, iemantojis uzticību, lai varētu tiesāt valsts čempionāta spēcīgāko līgu.

Jautāts, kas raksturo labu tiesnesi, viņš saka, tās ir atsauksmes par tiesnešu darbu no spēlētājiem un treneriem: “Ja spēlētāji var paļauties uz mums, ka spēle būs laba, tiks tiesāta precīzi, objektīvi. Acīmredzot uzkrātā pieredze ļāvusi iemantot cieņu spēlētāju vidū. Ļoti labi, ja ir nemainīgs pārinieks, tas īpaši svarīgi nozīmīgās spēlēs, jo varam viens uz otru paļauties.”

Lai būtu labs tiesnesis, jāiegulda laiks, darbs, jo jāuztur sevi labā fiziskajā formā, jāmācās teorija, jākārto testi, pēc spēlēm jāskatās spēles ieraksts, analizējot savu darbu.

Futbola, basketbola tiesneši mēdz teikt, jo augstāka līga, jo vieglāk tiesāt, jo tur spēlētāji uzticas tiesnešiem, zina, ka viņi strādās pareizi, bet zemākajās līgās spēlētājiem liekas, ka viņi paši visu zina un redz vislabāk. Ēriks piekrīt, ka florbolā ir līdzīgi, bet katram tiesnesim esot jāapzinās,    jo augstāka līga, jo lielāks svars katram lēmumam, īpaši strīdīgās situācijās.

“Tiesāt virslīgu tiešām viegli, jo spēlētāji necenšas apelēt pie katras tiesneša svilpes,” saka Ē. Bauers. “Bet līdz tam jāizaug, jāiemanto spēlētaju cieņa, jo sākumā attieksme arī virslīgā pret mums bija citāda, spēlētāji centās apstrīdēt lēmumus, tagad esam novērtēti, mūsu lēmumiem uzticas.”

Nākamais solis izaugsmei varētu būt iespēja tiesāt virslīgas finālu vai spēli par bronzas medaļām, saka Ē. Bauers.